Sport Trening sportowy

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Płaski brzuch – jest to marzenie każdego, kto jest na diecie. Niestety, właśnie na brzuchu najczęściej i najwięcej odkłada się tkanki tłuszczowej. Problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli więc chcemy uzyskać płaski brzuch, powinniśmy wiedzieć, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Trening mięśni brzucha powinniśmy przeprowadzać regularnie, jeśli chcemy uzyskać zadowalające efekty. Ważna jest nie tylko sumienność wykonywania ćwiczeń na mięśnie brzucha, ale także ich poprawność. Zacznijmy więc od oddechu. Prawidłowe oddychania nie tylko dotleni nasz organizm i pozwoli przyspieszyć metabolizm, ale również może przyczynić się do kształtowania mięśni. Tak więc przy podnoszeniu tułowia należy wykonywać wdech, natomiast przy powrocie do pozycji wyjściowej wydychamy powietrze. Oddychając przeponą i wykonując wdechy i wydechy w odpowiednim momencie „zmusimy” nasze mięśnie brzucha do cięższej pracy.

Podczas treningu ważne jest ustawienie całego ciała. Dotyczy to wszystkich części ciała, nawet tych, które bezpośrednio nie biorą udziału w ćwiczeniach. Leżąc, nasz wzrok powinien być skierowany ku górze. Nie powinno się podnosić głowy, gdyż wtedy możemy doprowadzić do uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa. Prawidłowa pozycja pleców podczas wykonywania ćwiczeń na mięśnie brzucha, to zgięcie ich w łuk. Powinniśmy lekko zgarbić plecy w odcinku lędźwiowym.

Częstym błędem, który popełnia się, jest blokowanie nóg np. o drabinkę lub mebel. Blokowanie powoduje, że angażujemy mięśnie biodrowo-lędźwiowe zamiast mięśni brzucha.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha warto zaplanować jako część całej partii ćwiczeń. Nawet jeśli zależy nam tylko na płaskim brzuchu, to nie powinniśmy zaniedbywać innych partii mięśni. Najlepszym przygotowaniem do treningu na mięśnie brzuchu są ćwiczenia cardio i oddechowe.

Przeczytaj także:  Sport na wakacjach? Kitesurfing!
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Sport Trening sportowy

Najciekawsze sporty ekstremalne

Czego to człowiek już nie wymyśli? Sport to zdrowie, ale czy ekstremalne sporty to jeszcze zdrowie, czy utrata rozumu? Przeczytaj
Sport Sprzęt sportowy

Strój bramkarza – co kupić?

Jeśli ktoś gra w piłkę, to oprócz talentu, odrobiny szczęścia i treningów, potrzebuje również odpowiedniego stroju. Co powinno się jednak