Technologia

Udostępnianie plików – jak zrobić to za darmo?

Większość z nas intensywnie korzysta z komputera, a tym samym z różnych programów, aplikacji i plików. Często pojawia się konieczność korzystania z zapisanych plików w kilku miejscach lub udostępnienia im innym użytkownikom. Jak zrobić to łatwo a w dodatku za darmo? O tym dowiecie się z tego artykułu.

Dysk Google i Dropbox

Są to dwie aplikacje służące do przechowywania plików, które są najpopularniejsze. Dropbox jest idealny dla osób, które korzystają z wielu urządzeń. Dzięki stworzeniu klienta Dropbox i zainstalowaniu go na urządzeniu, mamy do dyspozycji przestrzeń dyskową, którą możemy zapełniać plikami. Nowo dodane pliki są przechowywane na serwerze, dlatego jeśli dodamy plik np. na telefonie, to będzie on dostępny również na innych urządzeniach, na których zalogujemy się do programu Dropbox. W programie tym udostępnianie innym użytkownikom jest niezwykle łatwe i niezawodne. Dropbox w podstawowym pakiecie daje nam 2 GB przestrzeni dyskowej – tak więc możemy tam trzymać i udostępniać znajomym pliki, filmy lub muzykę. Udostępniając plik danej osobie, otrzyma ona powiadomienie e-mail i od tego momentu będzie mogła z niego korzystać.

Dysk Google to program, który każdy użytkownik Gmail zna bardzo dobrze. Przestrzeń dyskowa w porównaniu z Dropboxem jest o wiele większa i ma 5 GB pojemności. Pliki, które są przechowywane na Dysku Google, można udostępniać użytkownikom. To, czym wyróżnia się Dysk Google to integracja z dokumentami Google. Logując się na Dysk Google, możemy stworzyć i udostępniać innym użytkownikom dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne lub prezentacje. Dodatkową funkcją jest możliwość nadania różnych uprawnień. Wybrani użytkownicy mogą móc tylko wyświetlać lub wyświetlać oraz edytować udostępnione dokumenty.

Przeczytaj także:  Ciekawe aplikacje na androida
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Technologia

5 aplikacji, które musisz mieć w swoim telefonie!

Smartfony prawie całkowicie wyparły z codziennego użytku notatniki i kalendarze. Dla większości osób to pierwsza rzecz po którą sięgają po
Technologia

Czy jesteś uzależniony od Facebooka?

Uzależnienie od Facebooka staje się coraz większym problemem wśród młodych ludzi. Najczęściej objawia się nieustającym sprawdzaniem wiadomości na portalu społecznościowym,