Olejek arganowy – dlaczego warto mieć go w kosmetyczce?

przez EduInfo 2 942 views0

Olejek arganowy ma wiele znakomitych właściwości działających odżywczo na skórę oraz włosy, jak również w formie suplementu diety stosowany od wewnątrz umacnia system odpornościowy i obniża cholesterol.

Jest znakomitym specyfikiem stosowanym dzisiaj powszechnie w kosmetyce i farmaceutyce. Co takiego zawiera w sobie olejek, że jest tak cenny?

Co zawiera olejek arganowy?

Olejek arganowy to przede wszystkim cenne źródło witaminy E, jak również kwasów tłuszczowych Omega 3, Omega 6, Omega 9. Zawiera tirukallol oraz stygmasterol, czynne substancje wykorzystywane między innymi w walce ze zmarszczkami.

Olejek arganowy na skórę, włosy i paznokcie

Kobiety, jak i mężczyźni, którzy codziennie starają się dbać o swoje ciało i je odpowiednio pielęgnować, wykorzystują w tym celu wiele przeróżnych kosmetyków dostępnych na rynku. Niektóre z nich są lepsze, inne działają mniej efektywnie.

Jednak nie mając świadomości, co tak naprawdę jest w stanie dostarczyć sam olejek arganowy, tak naprawdę tracimy bardzo cenną miksturę, która może zdziałać cuda w przypadku przesuszonej, a nawet tłustej skóry twarzy, czy suchych, pozbawionych blasku i łamliwych włosów.

Po zastosowaniu olejku od razu można zauważyć zmiany w gładkości skóry i jej odżywieniu. Skóra staje się jaśniejsza, bardziej sprężysta, a tym samym wygląda młodziej, jest gładsza, a włosy bardziej zregenerowane, wygładzone, błyszczące, a także odpowiednio nawilżone. Łamliwe paznokcie stają się również bardziej odżywione, dzięki czemu są twardsze i odporniejsze na złamania.

Olejek arganowy jest również stosowany bardzo często do walki z cellulitem, z bliznami, trądzikiem, czy atopowym zapaleniem skóry. Dzięki olejkowi możemy zyskać „drugą młodość”, a to wszystko dzięki cennym składnikom w nim zawartym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>