Nowości

Narty w Salzburgu – najlepsze ośrodki narciarskie!

Narty w Alpach to z pewnością gwarancja najlepszych stoków, tras i bogata oferta apres-ski. Jeden z najbardziej znanych regionów w Austrii to Salzburg. Sprawdź, co oferuje.

To jeden z największych ośrodków w Austrii położony przy samej granicy ze Styrią. Plusem jest zakup jednego karnetu Ski Amande, który obejmuje ponad 22 ośrodki narciarskie. I tak Zauchensee dostarczy trudnych FIS-owskich tras, Flachauwinkl i Waragin to doskonały teren do freeride, a z rodzina warto wybrać się do Kleinarl i Filzmoos.

Salzburg jest bardzo dobrze skomunikowany i z łatwością przemieścisz się pomiędzy poszczególnymi ośrodkami narciarskimi. Oprócz świetnie przygotowanych tras do zjazdów dostępne są także snowparki – Aboslut Park i drugi zlokalizowany na terenie Alpendorf halfpipe o długości 100 m.

Poza tym Salzburg to także inne zimowe atrakcje: jazda na łyżwach, spacery w rakietach śnieżnych, hale sportowe oraz liczne puby, restauracje i kluby.

Poniżej spis wszystkich 22 ośrodków, które możesz odwiedzić podczas korzystania z karty sezonowej lub 10-dniowego abonamentu.

 1. Ski amadé
 2. Zell am See-Kaprun
 3. Saalbach Hinterglemm Leogang
 4. Obertauern
 5. Kitzbühel
 6. Zillertalarena
 7. Skiarena Wildkogel
 8. Weißsee Gletscherwelt
 9. Nagelköpfel, Piesendorf
 10. Rauris
 11. Lofer
 12. Schneewinkel
 13. Unken-Heutal
 14. Mölltaler Gletscherbahnen – Flattach, Ankogelbahn – Mallnitz
 15. Lungau
 16. Werfenweng
 17. Region Dachstein West
 18. Abtenau
 19. Postalm
 20. Skischaukel Gaißau – Hintersee
 21. Dürrnberg/Zinkenkogel
 22. Untersbergbahn

Zobacz, jak wyglądają trasy w tym regionie:

Region Salzburg to bardzo dobrze przygotowane stoki oraz przepiękne, alpejskie krajobrazy. Łącznie to ponad 850 km tras o różnym stopniu trudności. Warto też odwiedzić stolicę Salzburg, którego starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Szczególnie znany ośrodek w tym regionie to Kaprun z całoroczną ofertą narciarską na lodowcu Kitzsteinhorn.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane