Nowości

Shabby chic – co to właściwie jest?

Określenie Shabby chic jest znane już coraz większej ilości ludzi. To nic innego jak styl w wystroju wnętrz. Styl dość oryginalny i coraz częściej stosowany. Dziś sentymentem darzymy to, co stare. Im starsze, tym większą ma dla nas wartość. W stylu shabby chic wiek jest największą zaletą.

Jak wyglądają wnętrza w stylistyce shabby chic?

Określenie shabby chic oznacza po prostu stary (podniszczony) szyk. Przede wszystkim styl ten zakłada, że piękne wnętrze to takie, które zawiera stare meble. Nie chodzi tylko o sam wiek mebli i wyposażenia, ale także o ich wygląd. Meble celowo postarza się, żeby nadać im wiekowy charakter. Postarzanie wykonywane jest specjalnymi metodami, które powodują, że mebel wygląda na bardzo stary, ale jednocześnie nie jest zniszczony mechanicznie. Tylko jego zewnętrzna warstwa zostaje starta, odbarwiona i zarysowana. Cała struktura natomiast ma się dobrze.

W stylu shabby chic najpopularniejszymi kolorami są błękitny, różowy, żółty i beżowy. Występuje sporo elementów stalowych, które specjalnie pokrywa się wieloma warstwami farby w dość „niechlujny” sposób. Chodzi o to, by jedna warstw prześwitywała spod drugiej, tworząc swoisty kolaż barw i imitując wielokrotne odnawianie. Wnętrza bardzo często dekoruje się motywami kwiatowymi.

Dla kogo styl shabby chic?

Stylistyka to najbardziej przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie antyki i lubią, gdy mebel ma jakąś historię. Celowe postarzanie wyposażenia sprawia, że wnętrze ma jakby bogatą historię, ale jednocześnie jest romantyczne i przytulne. Shabby chic jest dla każdego, kto kocha ciepłe, wręcz eteryczne wnętrza i szuka własnego sposobu na to, by wyrazić swój gust. Delikatne kolory sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe. Mix barw powoduje natomiast, że są żywe i letnie. Styl ten jest radosny, przyjemny i nieco słodki.

Przeczytaj także:  Czy znasz zjawiskowy makijaż smokey eye?

 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane