Miejsca Podróże

Naturalne wakacyjne cuda świata

różowa plaża cuda świata

Wszyscy znamy legendarne Siedem Cudów Świata, jak się jednak okazuje, jest ich znacznie więcej. Można je podziwiać odwiedzając jedną z tysiąca rajskich wysp. Śpieszmy się jednak, niektóre z nich, podobnie jak Azure Window, szybko znikają. Wspaniały łuk skalny w Republice Malty zapadł się w morskie odmęty całkiem niedawno. Są jednak cuda, które wciąż możemy podziwiać. Przedstawiamy nasze TOP 5. To będzie podróż pełna kolorów.

Różowa plaża na Great Santa Cruz

Zaczynamy od różowego piasku! Na wybrzeżu europejskim najczęściej dominuje piasek kwarcowy, kamienie lub żwirek. Wszystko w odcieniach żółci i bieli. A co powiecie na plaże z różowym pisakiem? Osoby marzące żeby zobaczyć wyspy Bora Bora byłyby tutaj oszołomione – widok jest tak rzadki, że jedno z takich miejsc bez dwóch zdań zasługuje na miano cudu świata. Mowa tutaj o plaży na wyspie Great Santa Cruz.

Na intensywny odcień piasku składają się okruchy pancerzyków otwornic i szkieletów koralowców. Na plaży znajdziemy fragmenty skorupek morskich organizmów. Plaże w odcieniach różu znaleźć można w jeszcze kilku miejscach na świecie, a w tym: Pantai Merah, Les Sables Roses, Elafonisi, wyspie Budelli i wyspie Bonaire.

cuda swiata wakacje

Świetlista Laganu na Jamajce

Luminous Lagoon jest jednym z najbardziej spektakularnych zjawisk naturalnych na świecie. Podczas nocnego rejsu można zaobserwować niezliczone ilości mikroskopijnych organizmów, które rozświetlą Morze Karaibskie. Wystarczy zanurzyć się w wodzie i cieszyć się prawdziwym teatrem świateł.
Takich miejsc na świecie jest ponoć tylko trzy. Właśnie na Jamajce, w Puerto Rico oraz w Indonezji.

Turkusowa rzeka Hinatuan na Filipinach

Filipiny to wakacyjny raj na Oceanie Spokojnym, który może poszczycić się wieloma atrakcjami. Jest tutaj wszystko, o czym mogą marzyć turyści. Jednak jedno z miejsc zasługuje na szczególe uwagę! To niezwykła rzeka Hinatuan.
Rzeka, którą z całą pewnością można nazwać cudem świata, płynie na wyspie Mindanao, która sama w sobie jest wakacyjnym, tropikalnym rajem. Dlaczego zatem rzeka jest taka wyjątkowa? To, co ją wyróżnia to jej niezwykła przejrzystość i wręcz nieziemski, turkusowy kolor. Rzeka jest również wyjątkowa dzięki miejscu, przez które przepływa. Jest jednocześnie rzeką, laguną i źródłem, a niektóre z uformowanych przez nią jaskiń nie zostały odkryte po dziś dzień.

wakacje cuda swiata

Świetlista wyspa Vaadhoo na Malediwach

Malediwy są piękne i atrakcyjne z wielu powodów. Ale chyba jedną z najcudowniejszych wysp jest wyspa Vaadhoo, której plaże świecą w ciemnościach. Nocą fale obijają się o brzeg, tworząc niezapomniany widok. Świecące drobinki to morskie mikroorganizmy.

Blue Hole w Belize

W samym sercu atolu Lighthouse Reef, niedaleko Belize, leży Blue Hole. Nazwa wiele nam mówi. To głęboka, prawie granatowa dziura w Morzu Karaibskim. Ten największy lej krasowy na świecie jest zarazem jednym z najpiękniejszych miejsc naszej planety. Blue Hole liczy sobie 140 metrów głębokości i średnicę około 300 metrów. Od 1997 roku jest wpisana na listę UNESCO.
Blue Hole zostało uznane za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na Ziemi ze względu na niesamowitą strukturę, krystalicznie czystą wodę i całą gamę morskich stworzeń, które tutaj żyją.

Naturalne cuda świata to nietknięte ludzką ręką krajobrazy w tropikalnych rejonach świata. Dzika natura, rafy koralowe, niezwykłe widoki i możliwość aktywnego spędzania czasu sprawiają, że nawet krótki okres pobytu jest gwarancją wyjątkowych i niezapomnianych przeżyć. Najpiękniejsze zakątki świata to dzieło naturalnych procesów geologicznych oraz efekt niezakłóconej ewolucji świata fauny i flory. Niestety w wyniku ocieplania klimatu oraz działalności człowieka, następuje systematyczne podnoszenie się poziomu wód i erozja rafy koralowej. Dlatego, mając tylko okazję, powinniśmy skorzystać z możliwości zobaczenia tych niezwykłych miejsc, póki nie dosięgnął ich zgubny proces degradacji.

Jeżeli interesują Cię egzotyczne miejsca, przeczytaj nasz artykuł na temat Polinezji Francuskiej.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak