Poznaj magię Polinezji Francuskiej

przez EduInfo 6 648 views0

Polinezja francuska - wakacje na bora bora

Wyspy Polinezji Francuskiej leżą w klimacie tropikalnym. Najlepiej na wakacje wybrać się w okresie od czerwca do października, a szczyt turystyczny przypada na lipiec i sierpień. Co warto wiedzieć o tutejszych wyspach? Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Polinezja – co warto wiedzieć?

W skład Polinezji wchodzi kilka dużych wysp i spora liczba maleńkich wysepek. Największą z nich jest Tahiti – nad linią wody górują dwa, sięgające chmur wulkany. Wyspa pokryta jest gęstymi lasami, gdzie znajdziemy liczne wodospady i gigantycznych rozmiarów paprocie.  Pod koniec XIX wieku mieszkał tu i tworzył słynny malarz – Paul Gauguin.

„Żółta jaszczurka”, czyli Moorea, to druga wyspa warta uwagi w czasie wyjazdu. Na pejzaż składają się poszarpane górskie szczyty i osiem dolin pokrytych zielenią. Znajduje się tu jedna z najpiękniejszych lagun, który uchodzi za najpiękniejszy w rejonie tropikalny ogród pełen pól ananasowych.
Trzecią ważną wyspą jest Bora-Bora – lokalna społeczność przypomina mit, jak została stworzona przez bogów. W przeszłości była głównie rządzona przez kobiety. Uważana jest za najpiękniejszą wyspę należącą do Polinezji Francuskiej. Znajdują się na niej pokryte zielenią góry Otemanu i Pahia, które kontrastują do nefrytowych odcieni laguny. Na wyspie znajdują się luksusowe hotele, wykończone według tradycyjnego, lokalnego stylu, wpisujące się w otaczającą przestrzeń i pozwalające dzięki temu cieszyć się naturalnymi urokami wyspy.

Do wysp Polinezji należy zaliczyć jeszcze Huahine i Archipelag Tuamotu. Pierwszą wysepkę można obejść w niecałe cztery godziny. To przede wszystkim centrum kulturowe – znajdują się tu świątynia Orohaehae i święte jezioro starożytnych. Wyspa według mitu została przecięta na pół przez canoe półboga złodziei. Na archipelagu można natomiast rozkoszować się różowym piaskiem i podziwiać błękitny krajobraz uzupełniony o śnieżnobiałe domki. Można tu udać się na wycieczkę na „wyspę raf” z olbrzymimi formacjami koralowymi. Inną atrakcją są farmy czarnych pereł i jeden z pierwszych kościołów katolickich na tym terenie, zbudowany z koralu. W okolicach wyspy Fakaravy znajduje się rezerwat przyrody.

Polinezja – koniecznie zobacz

Wybierając się na Polinezję Francuską warto zapoznać się z tutejszymi zabytkami. Stolica wspólnoty – Papeete – ugości nas rynkiem, pełnym egzotycznych kwiatów, owoców, warzyw, owoców morza i lokalnych wyrobów. Godny uwagi jest ratusz, będący odwzorowaniem królewskiego pałacu Queen Pomare. Ponadto warto się udać do Muzeum Pereł i Parku Bougainville. Na Bora-Bora ugoszczą nas błękitne laguny, niezapomniane krajobrazy i cudowne plaże. Raj dla amatorów nurkowania i sportów wodnych. Na wyspie można doświadczyć również bogatego, klubowego życia. Dla fanów natury polecane są klify wulkaniczne, kaskady wodne i wodospady, których nie da się wymazać z pamięci.

Jeżeli naprawdę chce się zasmakować Polinezji, warto zdecydować się na podróż jachtem lub katamaranem, których sezon przypada na wrzesień i październik. Wyposażenie na pokładzie należy do luksusowych, a średnia dzienna temperatura w wysokości 25 stopni zapewnia idealne warunki do wypoczynku. Fani nurkowania, powinni koniecznie spróbować popływać w okolicy Tahiti, wśród tutejszych raf.

Polinezja kusi egzotyczną naturą, wspaniałymi krajobrazami i przestrzenią. To miejsce dla osób szukających spokoju i aktywnego wypoczynku. Jedno jest pewne. Wyprawa na Polinezję Francuską może okazać się wycieczką zycia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>