Podróże Porady

Jak przygotować się w podróż do Tajlandii?

tajlandia

Planujesz wyjazd do ciepłych krajów? Pierwsza wyprawa w nieznane rejony wiąże się z wieloma pytaniami i niewiadomymi. Tajlandia należy do krajów, które położone są po drugiej stronie kuli ziemskiej, dlatego trzeba wiedzieć nie tylko jak znaleźć lot, ale też co ze sobą zabrać. Dzięki temu, unikniemy przykrych niespodzianek w czasie urlopu.

Pierwszą rzeczą, nad którą musimy się zastanowić to organizacja noclegu, atrakcji i lotów. Jeśli nie jesteś pewien czy dasz sobie samodzielnie z tym radę, to lepiej jest powierzyć te kwestie biurom podróży. Jeśli jednak sam wolisz sobie zorganizować wyjazd – czytaj dalej.

Bilet do Tajlandii

Z Polski jest wiele lotów do Bangkoku czyli stolicy Tajlandii, dość łatwo jest więc znaleźć transport. Musimy jednak liczyć się z tym, że taki lot wiąże się z przesiadką w jednej z europejskich stolic lub w Emiratach Arabskich. W poszukiwaniu biletów najlepiej jest przejrzeć wyszukiwarki lotów i porównywarki cen, takie jak np. SkyScanner. Bardzo pomocne są strony internetowe jak fly4free, gdzie można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty i tanie bilety.

Jeśli spodoba nam się podróżowanie na własną rękę i będąc w Azji zdecydujemy się zwiedzić okoliczne kraje, to warto wtedy zajrzeć na stronę AirAsia. Mamy tutaj do wyboru potężną liczbę połączeń. Bez problemu możemy wybrać się na jakąś tajską wyspę i poopalać na egzotycznej plaży. Może to być zarówno Borneo jak i Phuket.

szczepienia do tajlandi wakacje w tajlandii

Wiza i szczepienia przed wylotem do Tajlandii

Do Tajlandii nie potrzebujemy wizy, jeżeli nasz pobyt nie będzie dłuższy niż 30 dni. Przekraczając granicę drogą lądową obowiązują nas takie same przepisy, z tą różnicą, że bez wizy możemy dostać się do Krainy Uśmiechu tylko dwa razy w ciągu roku.

Szczepienia są bardzo ważne dla naszego zdrowia, dlatego przed wylotem, musimy upewnić się czy mamy szczepionkę przeciw WZW typu B, tężcowi i błonicy. Są to jednak podstawowe szczepienia, które prawdopodobnie posiadamy w swojej karcie zdrowia, a wymagane może być ich ewentualne odnowienie. W tym celu należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje nas na wizytę.

Hotel w Bangkoku

Z racji, że w Bangkoku hoteli jest mnóstwo, masz ogromne pole manewru przy wyborze. Najważniejsze jest, aby znaleźć taki nocleg, który dostosowany będzie do naszego budżetu i potrzeb.  Ceny noclegów w Tajlandii są stosunkowo niskie, lecz przed wyborem hotelu warto zwrócić uwagę na standard pokoju, ponieważ można czasem nieprzyjemnie się rozczarować. W tym celu niezbędna będzie analiza komentarzy innych gości i ich ocena zadowolenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany egzotycznymi wczasami, przeczytaj także o Polinezji Francuskiej!

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak