Dlaczego warto jeździć na rolkach?

przez EduInfo 9 574 views0

jazda na rolkach korzyści

Tym, którzy kochają aktywność fizyczną, sport daje ogromną radość i satysfakcję. Każdy jednak ma swoje upodobania pod tym względem. Jedni kochają jazdę konną, wycieczki rowerowe, a inni długie spacery. Warto spróbować również jazdy na rolkach i sprawdzić jak wiele do zaoferowania ma ten rodzaj sportu.

Jazda na rolkach jest nie tylko jednym z najprzyjemniejszych sportów, ale także zalicza się do tych najzdrowszych. Wzmacnia i uaktywnia mięśnie pośladków, nóg, poprawia koordynację ruchową oraz kondycję. Co więcej, przyśpiesza także spalania tkanki tłuszczowej, czyli charakteryzuje się tym co wszyscy w sporcie lubią najbardziej.

Do zalet jazdy na rolkach nalezą nie tylko zdrowotne korzyści. Sport ten bowiem wzmacnia nasze ciało, ale także świetnie je relaksuje, umożliwia zapomnienie o codziennych troskach, generuje endorfiny i korzystnie wpływa na zestresowany organizm. Ogromnym plusem jest to, że nie trzeba być wysportowanym, aby zacząć jeździć. Rolki to doskonała rozrywka dla młodszych i starszych bez względu na stopień kondycji.

Zalety jazdy na rolkach – dla kogo jest ten sport?

Jak wspominaliśmy wyżej, rolki to przede wszystkim doskonały sposób na spalania tkanki tłuszczowej. Jeżdżąc przez godzinę, można spalić nawet do 700 kcal. Uprawiając ten sport przynajmniej 2 razy w tygodniu skutecznie możemy pozbyć się zbędnych kilogramów oraz wyrzeźbić sylwetkę. Trzeba jednak pamiętać, aby w czasie jazdy, utrzymywać na jednakowym poziomie tętno. Powinno się czuć zmęczenie, ale nie wolno wycieńczać organizmu zbyt mocno.

Jeśli masz problem ze stawami i zastanawiasz się czy wybrać bieganie czy jazdę na rolkach to zdecyduj się ma drugą opcję. Rolki wygrywają z bieganiem, gdyż nie obciążają one stawów. Zarówno kręgosłup jak i kolana nie są w tak dużym stopniu narażone na uszkodzenia.

jazda na rolkach

Ruch, relaks i zdrowie

Podczas jazdy na rolkach, nie tylko oszczędzamy stawy, ale również doskonale się dotleniamy. Jest to o wiele zdrowszy trening, niż ten w zamkniętych pomieszczeniach. Co więcej, podczas takiej wyprawy możemy odwiedzić w okolicy miejsca, których wcześniej nie znaliśmy. Doskonałą zaletą rolek jest również to, że posiadają one różne techniki jazdy, które można dopasować do każdej grupy wiekowej. Wyróżnić możemy na przykład jazdę rekreacyjną oraz bardziej zaawansowaną –wyczynową.

Jednak mimo tego, że sport ten jest uznawany za bezpieczny, to zanim wyruszymy w drogę warto nieco poćwiczyć i założyć stosowne ochraniacze. Rolki są także świetnym środkiem transportu i doskonale zastąpią rower czy nawet samochód w drodze do pracy czy szkoły. Jest to również okazja do spotkania nowych ludzi, którzy też zdecydowali się na przygodę z tym sportem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>