Własnoręcznie robione świeczki

przez EduInfo 1 468 views0

Domowa świeczka i rośliny

Zrobienie świeczki w domu? Nic prostszego. Możesz wykorzystać kilka sposobów, ale najprostszym będzie przetopienie starej świeczki lub świec woskowych. Chyba większość ludzi ma w domu resztki świec. Końcówki, które można jeszcze z powodzeniem wykorzystać.

Jak zrobić świeczkę?

Przede wszystkim pozbieraj wszystkie, wypalone po części świeczki, jakie masz w domu. Jeżeli nie jest tego dużo, dokup zwykłą, tanią świeczkę, np. w sklepie typu wszystko po 3 zł. Przygotuj sobie formę pod nową świeczkę lub wlewaj topiący się wosk do małej miseczki i formuj go ręcznie, kiedy nieco przestygnie. Wiesz na pewno, jak przelewa się wosk w Andrzejki? W taki sam sposób stop swoje świeczki.

Formowanie świecy

Świeca może przyjąć dowolny kształt. Możesz wlewać wosk przykładowo do naczynia w oryginalnym kształcie. Warunek jest tylko taki, że naczynie to musi mieć kształt, pozwalający na późniejsze wyciągniecie świeczki. Jeżeli będzie trudno, to po wystygnięciu włóż naczynie na moment do miski z gorącą wodą. Brzegi świecy nieco się stopią, lekko zmniejszy ona swoją objętość i da się łatwiej wyjąć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>