Nowości

Własnoręcznie robione świeczki

Domowa świeczka i rośliny

Zrobienie świeczki w domu? Nic prostszego. Możesz wykorzystać kilka sposobów, ale najprostszym będzie przetopienie starej świeczki lub świec woskowych. Chyba większość ludzi ma w domu resztki świec. Końcówki, które można jeszcze z powodzeniem wykorzystać.

Jak zrobić świeczkę?

Przede wszystkim pozbieraj wszystkie, wypalone po części świeczki, jakie masz w domu. Jeżeli nie jest tego dużo, dokup zwykłą, tanią świeczkę, np. w sklepie typu wszystko po 3 zł. Przygotuj sobie formę pod nową świeczkę lub wlewaj topiący się wosk do małej miseczki i formuj go ręcznie, kiedy nieco przestygnie. Wiesz na pewno, jak przelewa się wosk w Andrzejki? W taki sam sposób stop swoje świeczki.

Formowanie świecy

Świeca może przyjąć dowolny kształt. Możesz wlewać wosk przykładowo do naczynia w oryginalnym kształcie. Warunek jest tylko taki, że naczynie to musi mieć kształt, pozwalający na późniejsze wyciągniecie świeczki. Jeżeli będzie trudno, to po wystygnięciu włóż naczynie na moment do miski z gorącą wodą. Brzegi świecy nieco się stopią, lekko zmniejszy ona swoją objętość i da się łatwiej wyjąć.

Przeczytaj także:  Fachowa pomoc drogowa - jak ją uzyskać?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane