Nowości

Zabawki dla niemowlaka – jakie atesty muszą posiadać?

atesty zabawek dla dzieci

Każdy rodzic przykłada bardzo wielką uwagę do bezpieczeństwa swojego dziecka. Warto więc uważać na zabawki, które nie posiadają specjalistycznych atestów i mogą jedynie dziecku zaszkodzić. W tym artykule skupiamy się na tym, czym dokładnie są atesty i jakich należy na zabawkach poszukiwać.

Co to w ogóle jest atest?

Są to niejako potwierdzenia, że produkt spełnia podstawowe normy i jest jak najbardziej bezpieczny dla użytkownika. Jednakże warto wiedzieć, że producenci np. zabawek dla niemowląt do posiadania niektórych atestów są zobowiązani, a już do innych niekoniecznie.
Obowiązkowe certyfikaty bezpieczeństwa wystawiane są przed państwową instytucję, która się tym zajmuje i dokonuje analizy bezpieczeństwa danego produktu.

Jakie mamy atesty i certyfikaty?

Poniżej prezentujemy najważniejsze i najbardziej popularne atesty i certyfikaty, które można spotkać na zabawkach dla najmłodszych dzieci.
FSC – potwierdza on, że dana zabawka została wyprodukowana w ekologiczny sposób
TUV – oznacza, że substancje, które zostały użyte przy produkcji są bezpieczne dla dziecka
• CE – ten symbol jest nadawany przez producenta zabawki, więc nie daje nam niestety gwarancji, że dany towar jest w pełni bezpieczny. To takie potwierdzenie, iż został on wyprodukowany z godnie z normami.
• Fai Trade – ten certyfikat oznacza, że do produkcji danej zabawki nie zostały wykorzystane dzieci oraz kładziono nacisk na poszanowanie praw człowieka
• Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny – oznacza, że dany produkt przeszedł pozytywnie wszystkie testy i jest jak najbardziej bezpieczny dla dziecka
• FSC – ten znak jest umieszczany na zabawkach drewnianych i potwierdza, że materia wykorzystany do produkcji danej zabawki pochodzi z lasów gospodarczych (ma to na celu ochronę środowiska)
Jak więc możesz zauważyć, trochę różnych atestów i certyfikatów istnieje. Oczywiście to nie są wszystkie, jednakże należą do najważniejszych, więc warto je zapamiętać i od tej pory zwracać uwagę na to, jakie zabawki kupujesz swojemu dziecku.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane