Dla start-upów lub mniejszych przedsiębiorstw zakup powierzchni biurowej nierzadko przekracza możliwości finansowe. Wynajem również może okazać się trudny do udźwignięcia, szczególnie, że właściciele lokali stawiają na wynajem swoich powierzchni przedsiębiorcom, którzy utrzymują się na rynku już dłuższy czas – zatem są wiarygodni finansowo. Jak sobie z tym poradzić? Biura serwisowane to idealne rozwiązanie nie tylko dla początkujących przedsiębiorców.
W artykule dowiesz się:
Jak funkcjonują biura serwisowane?
Biura serwisowane to przestrzenie przystosowane do pracy biurowej, które od swoich właścicieli są wynajmowane przez operatorów, a następnie udostępniane małym firmom lub freelancerom za ustaloną i stałą stawkę miesięczną. Biura serwisowane są objęte pełnym zapleczem serwisowym, a także posiadają niezbędne wyposażenie. Oprócz gotowego do natychmiastowego użytkowania biura, w usługach operatorów znajdują się również:
- obsługę administracyjną i recepcyjną,
- dostęp do sali konferencyjnej,
- kuchnię,
- obsługę techniczną i sprzątającą.
Kto powinien z nich skorzystać?
Biura serwisowane to rozwiązanie przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którzy nie są w stanie kupić własnej powierzchni, a wynajem bezpośrednio od właściciela jest dla nich rozwiązaniem niekorzystnym. Najczęściej są nimi start-upy, freelancerzy i małe firmy.
Gdzie szukać biur serwisowanych?
Największym rynkiem pracy w Polsce jest oczywiście Warszawa i w związku z tym właśnie tam znajduje się najszersza oferta tego typu usług. Stolica nie jest jednak jedynym miastem, gdzie znajdują się serwisowane. Wrocław jest bardzo dynamicznie rozwijającym się miastem, w którym nowoczesne rozwiązania również spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem – sprawdź ofertę – biura na wynajem Wrocław.
Korzyści płynące z wynajmowania biur serwisowanych
Zobacz, jakie korzyści dla małych przedsiębiorców płyną z wynajmu biur serwisowanych.
- Krótkie okresy umowy – operatorzy godzą się na wynajem biur przez krótki okres. Jest to szczególnie ważne dla małych firm oraz start-upów, których sytuacja kadrowa i rozwojowa zwykle jest dynamiczna. W związku z tym wiązanie się na dłużej z jednym miejscem mogłoby stanowić przyczynę do zahamowania rozwoju firmy.
- Oszczędności – w biurach serwisowanych nie istnieje konieczność samodzielnej aranżacji przestrzeni. Wiąże się to z dużymi oszczędnościami, gdyż są one wyposażone w niezbędne meble, a także sprzęt biurowy.
- Dostęp do wspólnej przestrzeni – umożliwiającej nawiązywanie kontaktów oraz networking.
- Stałe koszty – kwoty opłaty biur serwisowanych ustalana jest odgórnie i nie zmienia swojej wysokości przez okres trwania umowy. Dlatego najemcy nie muszą martwić się o zmienne koszty opłat za media lub inne usługi.
- Możliwość szybkiej zmiany miejsca pracy w przypadku dynamicznego rozwoju i zwiększenia liczby pracowników lub przestoju i zmniejszania się kadry.
- Nierzadko biura serwisowane są otwarte 24/7, dlatego dostęp do nich jest nieograniczony i pozwala na elastyczny czas pracy.