Zdrowie Zdrowie i uroda

Blizny – czy można przykryć je tatuażem?

tatuaż

Posiadasz nieestetyczną bliznę na ciele? Zastanawiasz się, co zrobić, by stała się mniej widoczna? Lubisz tatuaże? Dowiedz się więcej o przykrywaniu blizny tatuażami i sprawdź, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Blizna to Twój kompleks?

Nieestetyczne szramy czy blizny bardzo często stają się przyczynami wielu kompleksów, szczególnie dla kobiet. Pojawiają się najczęściej po przebytych operacjach chirurgicznych bądź wskutek nieszczęśliwych wypadków. Blizny często przywołują nieprzyjemne wspomnienia, dlatego tak wiele osób usilnie stara się je ukrywać przed światem. Współczesny kanon piękna sprawia, że coraz więcej kobiet i mężczyzn nie akceptuje swojego ciała, szczególnie jeżeli na jego powierzchni znajdują się znamiona, powodujące dodatkowo przykurcze, swędzenie, a także nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry.

Co zrobić z blizną?

Sposób radzenia sobie z bliznami uzależniony jest od ich rodzaju i sposobu powstania. Leczenie blizn potrądzikowych odbywa się najczęściej poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, które posiadają w swoim składzie substancje wyrównujące koloryt skóry. Jeżeli zmagasz się z tym problemem, zastanów się nad podjęciem kompleksowej kuracji, która pozwoli Ci na zniwelowanie nieestetycznych zmian. Jeżeli jednak Twoja blizna jest zbyt duża i nie powstała w wyniku trądziku, możesz:

  • skorzystać z pomocy lekarza medycyny estetycznej i umówić się na laserowe usunięcie blizny,
  • umówić się do tatuażysty i przykryć bliznę wybranym przez siebie wzorem.

Jak dobrać wzór tatuażu?

Zakrywanie blizn tatuażem jest coraz bardziej popularne, a Internet jest prawdziwą kopalnią inspiracji. Z pewnością znajdziesz tam wzór, który będzie Ci odpowiadał. Jeżeli jednak nie masz konkretnego pomysłu – skorzystaj z porady tatuażysty. Z pewnością pomoże Ci wybrać taki, który pozwoli na zakrycie całości blizny, a także doradzi czy wybrany przez Ciebie wzór jest odpowiedni. Przy wyborze tatuażu należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce w jakim znajduje się znamię, a także na stan swojej skóry.

Przeczytaj także:  Flegma w gardle – jak się pozbyć?

Tatuaż na bliznę – rozwiązanie dla wszystkich?

Jeżeli masz skłonności do powstawania bliznowców, zakrycie blizny tatuażem może nie być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków możesz skonsultować się z dermatologiem, który określi stan Twojej blizny. Tatuażem nie można pokryć znamiona, które goi się nieregularnie, a jego kolor stale się zmienia. Na tego rodzaju ślad można stosować takie samo leczenie jak na blizny potrądzikowe. Warto mieć na uwadze także fakt, że blizna może negatywnie zareagować na wstrzykiwany tusz. Zamiast ładnego wzoru, możesz otrzymać nieestetycznie rozlaną plamę.

Czy to boli?

Każdy kto decyduje się na zrobienie tatuażu musi liczyć się z towarzyszącym bólem zarówno w trakcie samego zabiegu, jak i podczas jego gojenia. Należy także pamiętać, że blizna może spotęgować ten ból. Decyzja o zrobieniu tatuażu, niezależnie od okoliczności, powinna być dobrze przemyślana. W przypadku chęci ukrycia rozległych znamion, konieczna może okazać się konsultacja się z dermatologiem i tatuażystą.

Podsumowanie

Jeżeli się wahasz z podjęciem decyzji o zakryciu blizny tatuażem, skorzystaj najpierw z mniej inwazyjnych sposobów. Nawilżaj swoją skórę dobrej jakości kosmetykami bądź stosuj specjalne linie produktów przystosowane do redukcji blizn. Jednym ze sklepów, które posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji skóry jest sklep Arkana. Tworzone produkty posiadają w swoim składzie starannie dobrane składniki, które działają kompleksowo i skutecznie.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –