Nowości

Myjka ciśnieniowa – jaka najlepsza do mycia samochodu?

myjka do samochodu

Masz własny dom z garażem i podjazd, na którym swobodnie możesz umyć auto? Zainwestuj w myjkę ciśnieniową Karcher, którą umyjesz nie tylko auto, ale również elewacje czy meble i akcesoria ogrodowe, i oszczędź pieniądze, które zostawiasz za każdym razem na myjni. Dowiedz, jak wybrać myjkę ciśnieniową, którą skutecznie i bezpiecznie umyjesz karoserię swojego pojazdu.

Czego unikać?

W czasie wyboru myjki ciśnieniowej do swojego samochodu, musisz wiedzieć o pewnych cechach tanich myjek nieznanych producentów, które mogą uszkodzić nadwozie, a także opony pojazdu. Ogromną pułapką może okazać się wyeksponowana na opakowaniu lub urządzeniu wydajność myjki.

Dlaczego jest to ważne?

Wartość wydajności, podawana w barach, nie zawsze jest równoznaczna z ciśnieniem roboczym. Aby osiągnąć gwarantowane przez producenta wysokie wartości, np. 140 czy 150 bar, nierzadko musisz ustawić skupiony, punktowy strumień wody. Jest on niebezpieczny zarówno dla lakieru, jak i opon, ponieważ działa na nie podobnie jak ostry nóż. Natomiast po nałożeniu dyszy, który tworzy bezpieczny dla wszystkich elementów pojazdu strumień, ciśnienie w większości przypadków spada nawet do około 80 bar, co nie gwarantuje skutecznego czyszczenia.

Z czego to wynika?

Jeśli pompa w myjce tłoczy małą ilość wody, wówczas jedynym sposobem na osiągnięcie ciśnienia jest właśnie skupienie jej w punktowym strumieniu. Taki strumień jest ostry i wytwarza wysoką temperaturę, co z łatwością może uszkodzić gumy oraz lakier.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjek ciśnieniowych do samochodu?

Ciśnienie robocze

Najistotniejszym elementem jest ciśnienie robocze myjki. I tu UWAGA! Nie chodzi o ciśnienie wytwarzane przez pompę, ale o ciśnienie robocze, czyli to z jakim woda wydostaje się z dyszy. Bezpiecznym rodzajem dyszy dla karoserii są takie, które wytwarzają strumień szeroki. Aby myjka osiągała ciśnienie robocze rzędu około 130 bar (wartość konieczna do skutecznego umycia pojazdu). Takie wartości gwarantuje np. myjka ciśnieniowa Karcher K5.

Przeczytaj także:  Krem na naczynka - kosmetyk na specyficzne problemy skóry

Materiał, z którego wykonana jest pompa

Jeżeli chcesz, żeby Twoja myjka działała przez dłuższy czas, postaw na urządzenie, które posiada pompę wykonaną z metalu. Charakteryzują się  one dłuższą żywotnością, a także odpornością na mróz.

Długość węża ciśnieniowego

Optymalna długość węża ciśnieniowego w myjce ciśnieniowej do samochodu to osiem metrów. Ważne jest również, by wąż był zbrojony, dzięki czemu nie plącze się w czasie używania urządzenia.

Myjka ciśnieniowa Karcher – używaj jej bezpiecznie

Nawet korzystanie z najlepszych urządzeń może stanowić pewne zagrożenie dla pojazdu, jeśli użytkownik nie trzyma się bezpiecznych zaleceń. Jak zatem myć pojazd myjką ciśnieniową, by nie narażać go na uszkodzenia?

  • Utrzymaj odpowiednią odległość dyszy od lakieru. W przypadku lakieru fabrycznego wynosi ona około 20-30 cm. Jeśli lakier był już poddawany renowacji, wówczas należy ją zwiększyć.
  • Nie używaj dyszy rotacyjnej. Do mycia karoserii najlepiej sprawdza się strumień płaski. Strumienie wydostające się z dyszy rotacyjnej działają udarowo i mogą powodować odpryski lakieru.
  • Używaj specjalnej chemii do myjek. Zbyt silne środki mogą uszkadzać podzespoły urządzeń.

Myjki ciśnieniowe Karcher, które idealnie sprawdzą się do mycia auta oraz okolic domu i ogrodu znajdziesz w sklepie internetowym ASC-PRO pod adresem https://www.asc-pro.pl/.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane