Podróże Porady

Jak dojechać na wrocławskie lotnisko?

Parking na lotnisku we Wrocławiu

Dojazd do portu lotniczego to bardzo istotna kwestia dla podróżujących. W ostatnich latach komunikacja z Lotniskiem Wrocław bardzo się usprawniła dzięki dynamicznemu rozwojowi infrastruktury drogowej ale też dzięki coraz to nowszym możliwościom połączeń autobusowych lotniska z regionem (WRO AIRPORT EXPRESS, FLIXBUS). . Przekonaj się, że dojazd do Wrocławskiego Portu Lotniczego jest jednym z najwygodniejszych w całej Polsce.

Samochodem na wrocławskie lotnisko

Zmotoryzowani pasażerowie coraz częściej wybierają opcję dojazdu do Lotniska Wrocław własnym samochodem. Niezależność od masowych środków komunikacji stanowi przede wszystkim wygodę. To właśnie w interesie lotnisk jest, by jak najbardziej ułatwić pasażerom dojazd do portu własnym autem. Udogodnienia dla pasażerów wiążą się bowiem z większym zainteresowaniem ofertą lotów. Co sprawia, że podróżni coraz chętniej docierają na wrocławskie lotnisko samochodem?

Po pierwsze – infrastruktura

Wrocławskie lotnisko jest położone w stosunkowo niedużej odległości od centrum miasta – wynosi ona około 10 kilometrów. Dobre połączenie pozwala na przedostanie się ze ścisłego centrum do portu lotniczego w czasie krótszym niż pół godziny. Ponadto lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8). Dlatego korzystanie z usług portu jest komfortowe również dla pasażerów spoza Dolnego Śląska.

Po drugie – atrakcyjne ceny parkingu

Parking przy wrocławskim lotnisku jest w stanie pomieścić ponad 4000 samochodów. Parkingi położone są na terenie portu lotniczego w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu. Są również przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – posiadają optymalną liczbę miejsc zarezerwowaną dla takich kierowców.

Coraz atrakcyjniejsze są również ceny parkingu. Dwutygodniowy postój w czasie wakacji może Cię kosztować mniej niż sto złotych. Nierzadko stanowi to mniejszą kwotę niż cena taksówki. Taryfikator opłat jest dostępny na stronie Lotniska Wrocław.

Przeczytaj także:  Królewskie wycieczki - warszawski spacer śladami królów

Niezwykle atrakcyjna jest również strefa Kiss & Fly. Bezpośrednio przed terminalem można zostawić bezpłatnie auto na 10 minut. W znaczny sposób umożliwia to podwożenie samochodem na lotnisko swoich bliskich.

Szczególnie dużą popularnością cieszy się parking krótkoterminowy G, z którego korzystają osoby podwożące bliskich na lotnisko lub odbierające ich. 30 minut parkowania w zupełności wystarczy aby pożegnać się lub odebrać kogoś i zapłacimy za to jedynie 4 zł (4 zł każde pół godziny do dwóch godzin parkowania).

Pełną ofertę parkingu przy wrocławskim lotnisku poznasz pod adresem https://airport.wroclaw.pl/pasazer/dojazd/parking/.

Wro Airport Express – autobusy na wrocławskie lotnisko

Pomiędzy Wrocławskim Portem Lotniczym, centrum miasta (przystanek na Placu Dominikańskim) oraz dworcami PKP i PKS kursuje specjalny autobus Wro Airport Express. Czas przejazdu wynosi około 30 minut, natomiast cena biletu to 10 złotych. Kursy w obydwu kierunkach rozpoczynają się co 50 minut, dlatego możesz swobodnie wybrać godzinę odjazdu, by na lotnisku znaleźć się w odpowiednim czasie przed odlotem samolotu. Warto podkreślić, że autobusy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Autobusy miejskie

W stronę lotniska kursują również autobusy miejskie, które dowożą pasażerów z różnych części miasta. Spod Dworca Głównego co 15 minut odjeżdżają autobusy linii 106 (nocą 206). Kurs, w zależności od natężenia ruchu w mieście, trwa około 40-50 minut. Na bezpośredni dojazd komunikacją miejską do lotniska liczyć mogą również mieszkańcy obrzeży Wrocławia. Co pół godziny kursuje bowiem autobus linii 129, który przejeżdża przez następujące wrocławskie osiedla:

 • Poświętne,
 • Karłowice,
 • Różankę,
 • Popowice,
 • Gądów,
 • Kuźniki,
 • Żerniki.

FlixBus z wrocławskiego lotniska

Dzięki porozumieniu włodarzy Wrocławskiego Portu Lotniczego z przewoźnikiem FlixBus, lotnisko stało się jednym z przystanków na wybranych trasach pomiędzy Wrocławiem oraz innymi miastami w Polsce. Dzięki temu mieszkańcy innych miast niż Wrocław mogą liczyć na wygodny dojazd do portu na jednym bilecie z praktycznie z całej Polski.

Przeczytaj także:  Jak przygotować się do podróży do obcego kraju? Część II
Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

 1. Avatar

  Kazik

  27 lutego 2019

  Samochodem najwygodniej!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak