Umowy i polisy

Kredyty na start – poradnik

Kredyt na start

Rosnące bezrobocie i brak zadowolenia z pracy to dwa powody, które najczęściej pchają ludzi do założenia własnej działalności gospodarczej. Praca na swój rachunek jest zazwyczaj obietnicą sukcesu, zwłaszcza że współczesne banki wręcz prześcigają się w proponowaniu atrakcyjnych produktów finansowych dla start-upów. Przykładem mogą być chociażby bardzo popularne kredyty na start. Zainteresowanie nimi wzrasta głównie w związku z faktem, że pieniądze dają zdecydowanie większy rozmach, zwłaszcza podczas pierwszych kilku miesięcy funkcjonowania firmy.

Co warto wiedzieć o kredytach na start?

Najczęściej kredyty na start są przeznaczone dla całkowicie nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek. Jednak każdy bank ma inną definicję start-upów, dlatego w praktyce można znaleźć także propozycje dla firm istniejących krócej niż 12 miesięcy. Produkt tego rodzaju wpisuje się w nurt kredytów gotówkowych. Maksymalna kwota jaką można w ramach podobnego wsparcia otrzymać to niekiedy aż 350 tysięcy złotych. Oczywiście, im wyższa kwota kredytu, tym większe zabezpieczenie jest wymagane przez bank. Warto jednak podkreślić, że kredyt na start może być odliczany od płaconych państwu podatków. Decydując się na zaciągnięcie tego rodzaju zobowiązania koniecznie trzeba mieć na uwadze kwestię oprocentowania. Jeśli nie posiada się jakiegokolwiek zabezpieczenia, a kredyt jest brany na relatywnie krótki czas, wówczas należy się liczyć z dość wysokim obwarowaniem oprocentowaniem. Jeśli termin spłaty jest dłuższy, a kredyt zabezpieczony, wówczas oprocentowanie jest niższe.

Osoby, które starają się o kredyt na start muszą także posiadać nieposzlakowaną historię kredytową, jaka zazwyczaj jest przez bank wyjątkowo skrupulatnie sprawdzana. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, że zaczynającą swoją działalność firma nie przynosi jeszcze dochodów, ewentualnie nie są one odpowiednio wysokie i nie mogą stać się zabezpieczeniem kredytu. Zanim klient uda się do banku, powinien również zastanowić się, jak chce spożytkować pieniądze z kredytu, ponieważ często ma to dla instytucji bardzo duże znaczenie.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Umowy i polisy

Czarny piątek – oszczędność czy wydatek?

Czarny Piątek bardziej znany jako Black Friday to dzień po święcie Dziękczynienia, w który sklepy zarówno internetowe, jak i stacjonarne
Umowy i polisy

Jakich zmian można dokonywać w polisie?

Polisa na życie zawiera szereg istotnych informacji, które jednak, w czasie jej trwania, mogą ulegać zmianie. Zwróćmy uwagę na fakt,