Umowy i polisy

Jak leasing samochodów osobowych oddziałuje na ich serwisowanie?

Serwisowanie auta leasingowego

Sprawne auto jest niezbędne dla osób ceniących sobie mobilność. W tym celu, bardzo duże znaczenie ma regularne serwisowanie pojazdu, dzięki czemu jego stan techniczny będzie pozostawał bez zarzutu. Jak jednak to zagadnienie przedstawia się w przypadku samochodów użytkowanych w ramach umowy leasingowej?

Ustalenia poszczególnych firm leasingowych w zakresie serwisowania mogą być różne, z tego względu, podczas wybierania najbardziej korzystnej dla siebie oferty, warto jest wcześniej zapoznać się z proponowanymi warunkami. Zdarza się, że niektórzy leasingodawcy wymagają, by naprawy samochodu oraz wszelkie inne zabiegi odbywały się jedynie w tych serwisach, które są autoryzowane. Niemniej jednak, to na użytkowniku samochodu spoczywa obowiązek troski o sprawność techniczną pojazdu, więc w praktyce może się on zdecydować na skorzystanie z innego zakładu mechanicznego. Musi być jednak przygotowany na to, że jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, to właśnie on zostanie obciążony wszystkimi kosztami. Zaleca się, by te samochody, które nadal są objęte gwarancją producenta były jednak serwisowane w autoryzowanych stacjach. Dlaczego? Ponieważ w przeciwnym wypadku ryzykuje się utratę gwarancji, co może mieć bolesne skutki finansowe.

Reasumując, często teoretycznie nie można naprawiać auta w zakładach, jakie nie są rekomendowane przez firmę leasingową, jednak w rzeczywistości ta zasada nie zawsze jest przestrzegana. Jeśli klient w terminie uiszcza wszystkie płatności, nie jest pod tym względem zazwyczaj w jakikolwiek sposób kontrolowany.

Przeczytaj także:  Pożyczka ratalna - czy to się opłaca?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Umowy i polisy

Czarny piątek – oszczędność czy wydatek?

Czarny Piątek bardziej znany jako Black Friday to dzień po święcie Dziękczynienia, w który sklepy zarówno internetowe, jak i stacjonarne
Umowy i polisy

Jakich zmian można dokonywać w polisie?

Polisa na życie zawiera szereg istotnych informacji, które jednak, w czasie jej trwania, mogą ulegać zmianie. Zwróćmy uwagę na fakt,