Pielęgnacja Zdrowie i uroda

Piękne zęby – unikaj kawy i herbaty

Piękne, zdrowe i przede wszystkim białe zęby to marzenie wielu z nas. Marzą o nich nie tylko kobiety, które dbają bardzo o swój wygląd zewnętrzny i o każdy jego szczegół, ale również panowie chcą mieć śnieżnobiały uśmiech. Jak tego dokonać?

Okazuje się, ze to marzenie wcale nie jest takie trudne do osiągnięcia, a wręcz przeciwnie – jest nawet w zasięgu naszej ręki. Musimy się jednak trochę postarać, ale jak wiadomo – bez trudów i starań do niczego w życiu nie można dojść, więc jest to dla nas w pełni zrozumiałe i logiczne.

Nakazy i zakazy

Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów. Dla nich jest to najprostsza metoda na osiągnięcie wspomnianego śnieżnobiałego uśmiechu. Wcale jednak pomysł ten nie jest taki rozsądny, bowiem paski wybielające lub żele do wybielania zębów mogą bardzo często przyczynić się do zniszczenia szkliwa, a z tym już później niestety nic nie da się zrobić.

Zastanówmy się więc, czy warto niszczyć szkliwo, jeśli inny sposób jest w zasięgu naszej ręki i jest wykonalny dla każdego i każdej z nas?

Wystarczy zaprzestać picia nadmiernej ilości kawy i herbaty, po których na zębach pozostaje osad. Zęby tracą wówczas swój kolor, a zyskują nowy – żółtawy. Nasz uśmiech nie jest więc wtedy taki, jaki chcielibyśmy mieć. Wstydzimy się swoich zębów i wtedy sięgamy po specjalne środki wybielające, którymi tylko działamy sobie na niekorzyść.

A wystarczyłoby tylko przestać pić tyle kawy, co dodatkowo korzystnie wpłynęłoby na nasze ciśnienie i na pracę naszego układ krwionośnego.

Przeczytaj także:  Zapalenie pochwy – jak je rozpoznać?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –