Jak poprawić wygląd cery „na już”? Wypróbuj kosmetyki profesjonalne

przez EduInfo 341 views0

profesjonalne kosmetyki do twarzy

Kosmetyki profesjonalne są tworzone z myślą o gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych. Preparaty tego rodzaju charakteryzują się wysoką koncentracją składników aktywnych, a przy ich opracowywaniu wykorzystuje się innowacyjne technologie i zdobycze nauki. Czym charakteryzują się kosmetyki dla profesjonalistów i gdzie można je znaleźć?

Kosmetyki do zadań specjalnych

Kosmetyki profesjonalne wykorzystuje się w trakcie zaawansowanych zabiegów, przeprowadzanych w specjalistycznych gabinetach i salonach medycyny estetycznej. Dedykowane są wszystkim rodzajom cery i pozwalają zwalczyć wiele problemów: usuwają przebarwienia, odmładzają, łagodzą nadwrażliwość, normalizują cerę naczyniową, trądzikową lub skłonną do alergii. Profesjonalne kosmetyki stosuje się między innymi w trakcie terapii kwasami, peelingami, czy karboksyterapii. Sprawdzą się między innymi przy zabiegach:

  • oczyszczających (zaawansowane peelingi, mezoterapia),
  • normalizujących skórę,
  • eliminujących przebarwienia,
  • liftingujących i odmładzających.

Kosmetyków profesjonalnych nie sprzedaje się zwykle w tradycyjnych sklepach, znajdziesz je jednak w gabinetach kosmetycznych. Preparaty te mają silne, kierunkowe działanie, dlatego warto stosować je pod okiem profesjonalistów, którzy przeprowadzą zabieg bezpiecznie, a także w pełni wykorzystają potencjał preparatu. Dzięki temu efekt kuracji będzie długotrwały i naprawdę spektakularny.

Kosmetyki dla profesjonalistów – jak działają?

Profesjonalne kosmetyki do twarzy mogą zawierać różne składniki aktywne, w zależności od rozwiązania, do jakiego problemu zostały zaprojektowane. Preparaty te dzielone są na linie, dedykowane poszczególnym rodzajom cery lub konkretnym przypadłościom skóry. Najważniejszą cechą wszystkich kosmetyków dla profesjonalistów jest ponadprzeciętna koncentracja składników aktywnych. Opracowując je, wykorzystuje się innowacyjne metody wiązania, a także łączenia ze sobą tych składników. W ten sposób zwiększa się siłę ich oddziaływania, pozwalając nierzadko uzyskać efekt synergii, tzn. sytuacji, kiedy poszczególne elementy wzmacniają wzajemnie swoje działanie.

Przykłady kosmetyków dla profesjonalistów

Rozbudowaną linię kosmetyków dla profesjonalistów ma w swoim profolio polska marka ARKANA. Współpracuje ona z gabinetami kosmetycznymi zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest organizatorem szkoleń branżowych i innych inicjatyw edukacyjnych dla specjalistów, udostępnia także programy lojalnościowe i zniżki dla gabinetów.

W ofercie ARKANY znajdują się między innymi niezastąpione w gabinetach kosmetycznych koktajle do mezoterapii, zamknięte w wygodnej formie ampułek lub sterylnych fiolkach (vialach). W tej grupie produktów znajdziesz na przykład kompleks peptydów przeciw wypadaniu włosów, ekstrakt z karczocha, czy hialuronidazę – enzym poprawiający wchłanianie wypełniaczy w trakcie zabiegów, w których wykorzystuje się kwas hialuronowy.

Wybrane linie kosmetyków profesjonalnych ARKANA

  • Linia Azac Therapy MD, stworzona z myślą o intensywnej terapii skóry trądzikowej. Preparaty tej serii zawierają kwas azelainowy, który oczyszcza, złuszcza martwy naskórek i ogranicza wydzielanie sebum. Jednocześnie zwalcza przebarwienia, pojawiające się przy trądziku różowatym. Kosmetyki tej linii są stosowane przy peelingach (kawitacyjnym, węglowym), a także przy tradycyjnym, manualnym oczyszczaniu cery.
  • Cannabis® Therapy – kosmetyki tej serii zawierają kannabidiol, olej konopny oraz olej makowy w różnych proporcjach. Działają kojąco, przeciwbólowo i przyspieszają gojenie się skóry. Użyto tu opatentowanej substancji Cebidiol™, która po aplikacji na skórze uwalnia się stopniowo. Wszystkie te składniki razem pozwalają odbudować płaszcz hydro-lipidowy skóry oraz wyciszyć przebarwienia.
  • PRP-like Therapy – te innowacyjne preparaty stanowią dobrą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów wykorzystujących osocze bogatopytkowe. W kosmetykach ARKANA zastosowano innowacyjne, niezwykle skuteczne peptydy, w tym W3 peptide, oraz GHK-Cu, który reaktywuje komórki macierzyste i hamuje proces starzenia się skóry.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>