Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie

przez EduInfo 6 105 views0

Jarmark Bożonarodzeniowy

Pierwsze Jarmarki Bożonarodzeniowe organizowane były w wielu miastach Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Historia pierwszych jarmarków sięga w Niemczech końca XIV, a w Austrii końca XIII wieku. Odbywały się one w plenerze na ulicach lub placach starszych części miast. Początkowo były to tylko jednodniowe targi, w trakcie których można się było zaopatrzyć we wszystkie produkty potrzebne na święta. Z biegiem lat jarmarki stawały się coraz dłuższe i atrakcyjniejsze. Obecnie jarmarkom towarzyszą różnego rodzaju występy artystyczne, jak np. jasełka, koncerty charytatywne, prezentacje szopek bożonarodzeniowych itp., czasem także lunaparki i inne atrakcje rozrywkowe. Nic dziwnego, że przyciągają co roku setki turystów. Gdzie możemy zobaczyć najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe?

Praga, Czechy

Organizowany w Pradze jarmark Bożonarodzeniowy cieszy się międzynarodową sławą. Serce jarmarku stanowi wielka świąteczna choinka. Na Zamku Królewskim w Hradczanach można natomiast podziwiać wystawę szopek betlejemskich. Przed powrotem do Polski warto zaopatrzyć się w oryginalne drewniane zabawki czy czeskie kryształy.

Berlin, Niemcy

W Niemczech odbywają się jedne z najbardziej znanych jarmarków Bożonarodzeniowych. Bardzo dużą popularnością cieszy się ten w Berlinie. Co roku gromadzi on ok. 150 wystawców z kraju i zagranicy. Wędrówkę po straganach umila klasyczna muzyka barokowa lub występ chórów.

Drezno, Niemcy

Jarmark w Dreźnie jest najstarszym jarmarkiem bożonarodzeniowym, którego tradycja sięga 1434 roku. Striezelmarkt bo tak nazywa się ten jarmark – jest jednym z najsławniejszych w Niemczech. Znajduje się tu najwyższa na świecie świąteczna piramida wznosząca się na 14 m wysokości oraz jarmark historyczny mieszczący się na dziedzińcu zamku Wettynów. Można tu kupić wiele regionalnych przysmaków m.in. ciasta z bakaliami.

Wiedeń, Austria

Jarmark w Wiedniu jest jednym z najromantyczniejszych jarmarków Bożonarodzeniowych. Znajduje się tu bowiem Drzewo Serc, przy którym spotykają się młode pary. Działa tutaj również „Poczta w Chmurach”, która przyjmuje listy miłosne. Jest to idealny jarmark bożonarodzeniowy dla wszystkich zakochanych.

Bolzano, Włochy

Jarmark w Bolzano jest jednym z największych w Południowym Tyrolu we Włoszech. Panuje tutaj wyjątkowa przedświąteczna atmosfera. Jarmark ten to świetna okazja do spróbowania tutejszego jedzenia. Oczywiście nie zabraknie także tradycyjnie grzanego wina. Warto zaopatrzyć się w wyjątkowe upominki takie jak drewniane zabawki, szkło i wyroby ceramiczne.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>