Miejsca Podróże

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie

Jarmark Bożonarodzeniowy

Pierwsze Jarmarki Bożonarodzeniowe organizowane były w wielu miastach Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Historia pierwszych jarmarków sięga w Niemczech końca XIV, a w Austrii końca XIII wieku. Odbywały się one w plenerze na ulicach lub placach starszych części miast. Początkowo były to tylko jednodniowe targi, w trakcie których można się było zaopatrzyć we wszystkie produkty potrzebne na święta. Z biegiem lat jarmarki stawały się coraz dłuższe i atrakcyjniejsze. Obecnie jarmarkom towarzyszą różnego rodzaju występy artystyczne, jak np. jasełka, koncerty charytatywne, prezentacje szopek bożonarodzeniowych itp., czasem także lunaparki i inne atrakcje rozrywkowe. Nic dziwnego, że przyciągają co roku setki turystów. Gdzie możemy zobaczyć najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe?

Praga, Czechy

Organizowany w Pradze jarmark Bożonarodzeniowy cieszy się międzynarodową sławą. Serce jarmarku stanowi wielka świąteczna choinka. Na Zamku Królewskim w Hradczanach można natomiast podziwiać wystawę szopek betlejemskich. Przed powrotem do Polski warto zaopatrzyć się w oryginalne drewniane zabawki czy czeskie kryształy.

Berlin, Niemcy

W Niemczech odbywają się jedne z najbardziej znanych jarmarków Bożonarodzeniowych. Bardzo dużą popularnością cieszy się ten w Berlinie. Co roku gromadzi on ok. 150 wystawców z kraju i zagranicy. Wędrówkę po straganach umila klasyczna muzyka barokowa lub występ chórów.

Drezno, Niemcy

Jarmark w Dreźnie jest najstarszym jarmarkiem bożonarodzeniowym, którego tradycja sięga 1434 roku. Striezelmarkt bo tak nazywa się ten jarmark – jest jednym z najsławniejszych w Niemczech. Znajduje się tu najwyższa na świecie świąteczna piramida wznosząca się na 14 m wysokości oraz jarmark historyczny mieszczący się na dziedzińcu zamku Wettynów. Można tu kupić wiele regionalnych przysmaków m.in. ciasta z bakaliami.

Wiedeń, Austria

Jarmark w Wiedniu jest jednym z najromantyczniejszych jarmarków Bożonarodzeniowych. Znajduje się tu bowiem Drzewo Serc, przy którym spotykają się młode pary. Działa tutaj również „Poczta w Chmurach”, która przyjmuje listy miłosne. Jest to idealny jarmark bożonarodzeniowy dla wszystkich zakochanych.

Przeczytaj także:  Jak tanio podróżować?

Bolzano, Włochy

Jarmark w Bolzano jest jednym z największych w Południowym Tyrolu we Włoszech. Panuje tutaj wyjątkowa przedświąteczna atmosfera. Jarmark ten to świetna okazja do spróbowania tutejszego jedzenia. Oczywiście nie zabraknie także tradycyjnie grzanego wina. Warto zaopatrzyć się w wyjątkowe upominki takie jak drewniane zabawki, szkło i wyroby ceramiczne.

 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak