Sport Trening sportowy

Sport na wakacjach? Kitesurfing!

Wyczynowy kitesurfing

Wyjeżdżając na wczasy na jedną z rajskich wysp, niezależnie czy wybierasz się na Malediwy, Seszele, Bora Bora czy Mauritius, dobrze jest zastanowić się wcześniej czy przez te dwa – trzy tygodnie chcesz tylko leżeć na plaży i podziwiać palmy, czy może chcesz czegoś więcej? Aktywni wczasowicze zapewne znają inne możliwości spędzania czasu na plaży niż leżenie 🙂 Na wakacjach możesz grać w piłkę plażową, powinieneś zwiedzić miejscowość lub wyspę, na której się znajdujesz, możesz też nurkując odkryć niesamowite rafy koralowe. Jeśli jednak jesteś na wyspie lub w nadmorskiej miejscowości i nadal masz dużo wolnego czasu, który chcesz spędzić aktywnie, to mamy dla Ciebie propozycję – kitesurfing. 

Kitesurfing wzbudza ogromne emocje nie tylko u sportowców, ale także u oglądających. Czyni go to więc jedną z najbardziej dostojnych dyscyplin, o której nie można zapomnieć, jeśli choć raz spróbowało się swobodnej jazdy po tafli wody. Jednak aby cała zabawa miała sens potrzebujemy czegoś więcej niż jedynie deski. Co znajduje się w wyposażeniu każdego szanującego się kitesurfera?

Dzięki szerokiej analizie potrzeb kitesurferów oraz zwiększającej się popularności tego sportu mamy do wyboru naprawdę pokaźną ilość trapezów. Różnią się one między sobą wykorzystaną technologią, specyficzną budową, materiałami i ergonomią. Odpowiednio dobrany trapez optymalizuje rozkład ciążenia, co znacznie zwiększa komfort jazdy. Dodatkowo są w stanie ograniczyć ryzyko powstania kontuzji i bólu pleców, dzięki czemu można spędzić na desce wiele godzin.

kitesurfer

Idealnie dopasowany trapez powinien tak rozkładać siły ciążenia, by główne naciski były umieszczone na spodzie opaski, która spoczywa na miednicy. Zapewnia to lepsze podparcie ładunku powstałego na skutek trakcji latawca. Ważna jest także wyściółka, ponieważ z jednej strony nie może być ona zbyt gruba – mogłoby to powodować utratę stabilności, ani zbyt cienka – wielogodzinne noszenie odciskającej się uprzęży nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Różne grubości wyściółki są stosowane zgodnie z potrzebami absorpcji ciążenia – podwójna warstwa znajduje się na środku pleców, gdyż to właśnie to miejsce wymaga specjalnej uwagi.

Przeczytaj także:  Sala gimnastyczna gotowa na pierwszy dzwonek

Masz już trapez, wiesz gdzie szukać miejsca na surfing. Teraz kombinezon – Odpowiednio dopasowany jest tym, co pozwoli Ci bawić się nawet w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Chroni więc Twoje zdrowie i jest w stanie zminimalizować ryzyko urazów. Najpopularniejszym wyborem wśród sportowców są kombinezony wykonane z pianki neoprenowej. Neopren został odkryty przez Jack O’Neill w latach czterdziestych XX wieku. Jest to rozciągliwy materiał wykonany z kauczuku syntetycznego, który został wypełniony pęcherzykami azotu, co zapewnia izolacyjność i elastyczność, której szukamy. Grubość materiału wynosi od 3mm do 9mm. Pianki neoprenowe mają różne stopnie pochłaniania wody i właściwości wiatroszczelne – im cieńsza, tym bardziej przepuszcza temperaturę i wilgoć.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Sport Trening sportowy

Najciekawsze sporty ekstremalne

Czego to człowiek już nie wymyśli? Sport to zdrowie, ale czy ekstremalne sporty to jeszcze zdrowie, czy utrata rozumu? Przeczytaj
Sport Sprzęt sportowy

Strój bramkarza – co kupić?

Jeśli ktoś gra w piłkę, to oprócz talentu, odrobiny szczęścia i treningów, potrzebuje również odpowiedniego stroju. Co powinno się jednak