Kitesurfing – rozpocznij przygodę z niezwykłym wodnym sportem. Jak dobrać sprzęt, skakać i płynąć pod wiatr? [PORADNIK]

przez EduInfo 9 149 views0

kitesurfing jak skakać pływać i płynąć pod wiatr

Kitesurfing jest fantastycznym sportem zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących osób. Każdy, kto lubi wodę i wiatr powinien sprawdzić swoje możliwości. Wystarczy do tego duży akwen wodny z falami, wiatrem, odpowiedni sprzęt i trochę odwagi. Jak rozpocząć przygodę z tym sportem, żeby przynosił dużo radości? Przede wszystkim trzeba opanować kilka podstawowych technik, które umożliwią maksymalne wykorzystanie sprzętu.

Kitesurfing – jak skakać?

To wysokie skoki powodują, że Kitesurfing jest tak spektakularnym widowiskiem. Jednak aby oderwać się od wody, musimy dobrze opanować podstawowe techniki. Podstawową zasadą jest fakt, że latawiec największą siłę generuje tam, gdzie skierowane są linki, a te muszą być odpowiednio napięte. Latawiec musimy energicznie kierować w stronę zenitu i ponownie skierować go do punktu wyjścia, nie patrząc, gdzie on się  znajduje. Tu szybkość przeradza się w siłę. Na początku najlepiej pozwolić latawcowi ustalić moment skoku, kiedy będzie wysoko nad głową i zacznie generować moc do góry.

Kitesurfing – jak płynąć pod wiatr?

Pływanie z wiatrem dla wielu nie stanowi problemu, ponieważ siłą rzeczy latawiec sam nas ciągnie w określone miejsce. Natomiast pływanie pod wiatr wymaga nieco więcej umiejętności. Płynięcie pod wiatr określa się jako halsowanie. Polega to na ściągnięciu kite’a do krawędzi wiatru. Ciało układamy w wodzie pod ukosem, ręce i nogi prostujemy i płyniemy pod wiatr.

Kitesurfing – jak dobrać sprzęt

Dla wielu początkujących osób dobór sprzętu jest bardzo trudny. Najlepiej  odwiedzić kitesurfingowy sklep, gdzie to fachowcy podpowiedzą jaki sprzęt dobrać do umiejętności i wagi. To ona jest głównym kryterium przy jego wyborze. Najważniejszym elementem sprzętu jest latawiec. W zależności od naszego poziomu zaawansowania, na rynku dostępnych mamy kilka rodzajów do wyboru. Kolejnym elementem jest deska, którą dobieramy według wzoru 1 cm na 5 kg masy ciała. Piankę i trapez najlepiej przymierzyć osobiście.

Kitesurfing nie wymaga wcale wielkich umiejętności. Poza tym sprzęt do niego jest poręczny, lekki i dostępny dla każdego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>