Umowy i polisy

Leasing dla nowej firmy – co warto wiedzieć

Zgoda na leasing dla firmy

Leasing cieszy się dzisiaj wyjątkową popularnością. Dotychczas był dostępny jedynie dla firm, jednak od jakieś czasu na rynku króluje nowy produkt, jakim jest leasing konsumencki. Dzięki temu, sama idea leasingu stała się zdecydowanie mniej elitarna i nowe firmy – tak zwane start-upy – mają większą szansę na spełnienie kryteriów banków.

Jak skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingowej?

Przede wszystkim, wiele ofert wymaga posiadania wkładu własnego w określonej wysokości. Wówczas można otrzymać propozycję leasingu od razu po założeniu własnej działalności gospodarczej, co w wielu przypadkach jest koniecznością. Wysokość owego wkładu jest bardzo często uzależniona od wieku auta, w przypadku samochodów używanych – im pojazd jest starszy, tym wkład najczęściej musi być wyższy. Warto także pamiętać, że w tym przypadku również koszt leasingu może wzrosnąć, szczególnie jeśli klientem jest firma, która na rynku działa naprawdę od niedawna, na przykład mniej niż 3 miesiące.

Planując leasing, start-upy muszą mieć na uwadze także zdolność kredytową. Dla banków bowiem jest to jeden z podstawowych czynników decydujących o udzieleniu wsparcia, ponieważ w przypadku początkujących firm zyski leżą zwykle w sferze dalekiej przyszłości. Zdarza się, że badana jest również zdolność kredytowa małżonka właściciela firmy. Jest to praktykowane przede wszystkim w przypadku spółek komandytowych czy cywilnych. Dodatkowo, potencjalny klient jest także prześwietlany w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli jednak nie można się poszczycić nieposzlakowaną opinią, warto zastanowić się nad coraz bardziej popularnymi ofertami leasingu bez BIK.

Osoby, którym zależy na możliwie jak najszybszym złożeniu wniosku leasingowego, mogą przygotować się do tego jeszcze przed założeniem firmy i uzyskaniem niezbędnej tożsamości prawnej. Warto się postarać o wyciąg własnej historii w Biurze Informacji Kredytowej. Procedura może zostać również przyspieszona jeśli właściciel firmy jest klientem danego banku, wówczas bowiem sprawdzenie jego możliwości finansowej nie powinno nastręczać większych trudności.

Przeczytaj także:  Dlaczego warto zdecydować się na leasing maszyn i urządzeń?
Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

  1. Avatar

    Kolega Grzegorz

    19 kwietnia 2021

    Leasing dobra rzecz, choc tyle z tej dzialalnosci dla nas heh..

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Umowy i polisy

Czarny piątek – oszczędność czy wydatek?

Czarny Piątek bardziej znany jako Black Friday to dzień po święcie Dziękczynienia, w który sklepy zarówno internetowe, jak i stacjonarne
Umowy i polisy

Jakich zmian można dokonywać w polisie?

Polisa na życie zawiera szereg istotnych informacji, które jednak, w czasie jej trwania, mogą ulegać zmianie. Zwróćmy uwagę na fakt,