Led – przyszłość oświetlenia czy ślepy zaułek?

przez EduInfo 7 388 views0

oświetlenie biurowe

W ostatnich latach technologia LED zdobyła szerokie grono odbiorców, które zresztą ciągle rośnie. Jeszcze kiedyś nikt nie mógłby przypuszczać, że niewielkie diody będą w stanie w tak szybkim czasie podbić rynek. Tymczasem za sprawą niskich kosztów produkcji oraz postępowi technologicznemu oświetlenie LED jest coraz trwalsze i oferuje większą moc światła. To sprawia, że diody LED obecnie są coraz częściej używane jako zamienniki standardowych żarówek.

Co będzie dalej?

Jeszcze nie tak dawno temu diody LED były koszmarnie drogie, a słaba jasność, którą oferowały niestety nie była w stanie zachęcić klientów do zakupu. To wszystko na przestrzeni ostatnich lat się zmieniło i dzisiaj mamy diody, których cena spadła, przy bardzo dużej poprawie ich jasności.

Eksperci są zgodni co do tego, że LED będzie się rozwijało i to w bardzo szybkim tempie. Już teraz może o tym świadczyć podejście czołowych producentów oświetlenia, którzy starają się poszerzać i ulepszać ofertę dostępną na rynku w zakresie tego typu rozwiązań.

Zdecydowanie rośnie także świadomość samych konsumentów, którzy doceniają diody i coraz częściej wymieniają swoje standardowe żarówki na LED. Zdają sobie sprawę z tego, że jest to przede wszystkim inwestycja w oszczędzanie. Co więcej, klienci częściej decydują się na produkty LED z wyższej półki, gdyż są w pełni świadomi, iż to właśnie takie gwarantują im najlepsze warunki oświetleniowe połączone z niskim poborem prądu i wysoką trwałością.

Oświetlenie LED w domu energooszczędnym

Technologią LED powinni zainteresować się wszyscy, którzy planują budowę domu energooszczędnego. Warto podkreślić, że często ogólny koszt budowy takiego lokum jest średnio 10% wyższy od tego w standardowej technologii, ale za to w przyszłości może generować niemałe oszczędności z racji mniejszego zużycia prądu.

Warto w pierwszej kolejności zadbać o oświetlenie biurowe, bo to właśnie ono będzie nam towarzyszyło każdego dnia i w gospodarstwach domowych zużywa najwięcej energii elektrycznej. Zastosowanie dobrego oświetlenia LED może okazać się nieocenione i na przestrzeni kolejnych miesięcy przynieść wymierne korzyści.. Okaże się to bowiem bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż w całym domu byłyby zainstalowane standardowe żarówki.

Oświetlenie LED w halach i na magazynach

Żarówki led stosowane są nie tylko w domowych warunkach. Ich właściwości są bardzo ważne w przypadku zakładów produkcyjnych, hal stalowych magazynowych, produkcyjnych i innych które potrzebują o wiele więcej sprzętu oświetleniowego i które często pracują całą dobę. Oszczędności energii mogą w tym wypadku być kluczowe. Zastosowanie oświetlenia LED może zapewnić do 90% oszczędności energii, a żywotność żarówek wynosi nawet 50 000 godzin.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>