Sport Trening sportowy

Loty w tunelu aerodynamicznym – emocje jak przy skoku spadochronowym!

Skok ze spadochronem jest twoim marzeniem, ale nie możesz pozwolić sobie na taką rozrywkę ze względu na jej wysoką cenę? A może mimo wszystko obawiasz się o kwestie bezpieczeństwa? Jeżeli nie chcesz korzystać ze skoków, ale również chcesz poczuć emocje im towarzyszące, w takim przypadku wybierz dla siebie loty w tunelu aerodynamicznym. To wyjątkowa propozycja dla każdego poszukującego świetnej zabawy!

 Loty tego rodzaju, czyli inaczej bodyflying są możliwe dzięki specjalnym tunelom aerodynamicznym podobnym do tych używanych podczas badań aerodynamiki, na przykład samochodów czy samolotów. W tym przypadku aerotunel ma pionową konstrukcję. Umieszczony w nim wentylator rozpędza strugi powietrza do zawrotnej prędkości, a człowiek stojący na specjalnej platformie jest wtedy unoszony w górę, podobnie jak w przypadku swobodnego spadania ze spadochronem bez otwartej czaszy.

Dla doświadczonych i początkujących

Dzisiaj tunele aerodynamiczne są często wykorzystywane w spadochroniarstwie. Używają ich przede wszystkim profesjonalni skoczkowie, którzy dzięki nim mogą ćwiczyć swoją technikę, również grupowo, ponieważ tunele są dość duże i mogą pomieścić kilka osób. Jako że do lotów nie potrzeba żadnego specjalnego przygotowania, badań lekarskich czy kondycji, to rozrywka, która staje się coraz bardziej popularna także wśród osób bez doświadczenia w tej dziedzinie. Nie trzeba wtedy obawiać się o swoje bezpieczeństwo – można oddychać normalnie, a nad wszystkim czuwa instruktor. Uczestnicy lotów otrzymują przed wydarzeniem kombinezon, kask oraz gogle, a przed wejściem do komory biorą też udział w krótkim szkoleniu prezentującym podstawy zachowania się podczas lotu.

Loty odbywają się w sesjach – jeden lot trwa około 1,5 minuty, natomiast cała sesja to zwykle 3 minuty. Warto wspomnieć, że to trzy razy więcej niż przy skoku spadochronowym z wysokości 4000 metrów, ponieważ wtedy czas swobodnego spadania trwa około 60 sekund. Jednocześnie bodyflying jest w znacznie niższej cenie – to decyduje o jego dużej popularności, chociaż wiadomo, że nie jest w stanie zastąpić on całkowicie emocji towarzyszących zwykłemu skokowi spadochronowemu, gdy można zobaczyć świat z niecodziennej perspektywy.

Przeczytaj także:  Najciekawsze sporty ekstremalne

Gdzie skorzystać z bodyflying?

Jeżeli chcesz doznać niezwykłych emocji podczas lotu w tunelu aerodynamicznym, możesz zrobić to w Warszawie, gdzie znajduje się Flyspot – najnowocześniejszy aerotunel w Polsce. Obsługuje go firma Profly, która kieruje swoją ofertę zarówno do profesjonalnych spadochroniarzy, jak i również dla każdego, kto ma ochotę na tego rodzaju rozrywkę. Ceny rozpoczynają się od 249 złotych za 3-minutowy lot przeznaczony dla osoby dorosłej. W przypadku zakupu lotów grupowo lub też przy dłuższych lotach dostępne są atrakcyjne rabaty. Firma zajmuje się również organizacją imprez integracyjnych i innych spotkań, podczas których główną atrakcją jest bodyflying.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Sport Trening sportowy

Najciekawsze sporty ekstremalne

Czego to człowiek już nie wymyśli? Sport to zdrowie, ale czy ekstremalne sporty to jeszcze zdrowie, czy utrata rozumu? Przeczytaj
Sport Sprzęt sportowy

Strój bramkarza – co kupić?

Jeśli ktoś gra w piłkę, to oprócz talentu, odrobiny szczęścia i treningów, potrzebuje również odpowiedniego stroju. Co powinno się jednak