Technologia

Marki Xiaomi ze spółką Xiaoyi Technology – co warto wiedzieć?

15Marka YI, będąca częścią całego przedsiębiorstwa, oferuje kamery sportowe i samochodowe oraz inteligentne kamery monitorujące. W ubiegłym roku firma Xiaomi postanowiła wkroczyć na rynek europejski, otwierając w pierwszej kolejności oficjalny sklep w Polsce.

Aktualnie Polska jest pierwszym i zarazem jedynym krajem w Europie z dystrybucją chińskiej marki, a właścicielem sklepu jest wrocławska firma JBTS. Urządzenia przed wypuszczeniem na polski rynek zostały dostosowane do potrzeb europejskich klientów, dzięki udoskonaleniu obrazu i zwiększeniu wydajności baterii. Największą popularnością cieszą się kamery sportowe Yi Action Cam oraz Yi 4K, jednak uruchomienie dystrybucji na naszym rynku spowodowało ogólny wzrost sprzedaży produktów marki aż o 400%. Głównymi zaletami chińskiej elektroniki użytkowej jest rewelacyjna jakość wideo w najwyższej rozdzielczości 4K i bezkonkurencyjna proporcja ceny do jakości.

Xiaoyi częścią marki Xiaomi

Xiaomi to chiński gigant zajmujący się produkcją sprzętu elektronicznego – głównie telefonów oraz telewizorów. Firma została założona przez Lei Juna w 2010 roku i już po 5 latach działalności wyceniono jej wartość na 50 mld dolarów, co pozwoliło Xiaomi prześcignąć dotychczasowych azjatyckich liderów jak Sony czy Lenovo.

Po tym sukcesie chiński producent postanowił powołać spółkę Xiaoyi Technology, należąca do grupy kapitałowej Xiaomi. Nowa marka, nazywana również Xiaomi Yi lub po prostu Yi, zajmuje się produkcją nowoczesnych kamer sportowych. Marka skupiająca się na urządzeniach z działu wideo, nawiązała współpracę z polską firmą JBTS, czego efektem jest uruchomienie pierwszej w Europie dystrybucji z siedzibą we Wrocławiu.

Marki te są więc jednym spójnym przedsiębiorstwem, a Yi stanowi część chińskiego Xiaomi. Różnią się natomiast produkowanym sprzętem, zakresem działalności, logiem oraz dostępnością w Polsce – oficjalnie tylko kamery i akcesorium do niech kupimy na polskim rynku.

Warto zaznaczyć, że sprzęt Xiaomi można zamówić samodzielnie lub za pomocą pośrednika prosto z Chin, jednakże nie dostaniemy wtedy gwarancji, ani żadnej dokumentacji zakupu sprzętu. Wspomniany wzrost sprzedaży świadczy jednak o tym, że Polacy wolą zapłacić nieco więcej, a dokonać transakcji u oficjalnego dystrybutora, zyskując dodatkowo możliwość szybkiej wysyłki.

Przeczytaj także:  Czyszczenie suchym lodem – zalety, zasada działania i polecane maszyny
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Technologia

5 aplikacji, które musisz mieć w swoim telefonie!

Smartfony prawie całkowicie wyparły z codziennego użytku notatniki i kalendarze. Dla większości osób to pierwsza rzecz po którą sięgają po
Technologia

Czy jesteś uzależniony od Facebooka?

Uzależnienie od Facebooka staje się coraz większym problemem wśród młodych ludzi. Najczęściej objawia się nieustającym sprawdzaniem wiadomości na portalu społecznościowym,