Naturalna pielęgnacja włosów

przez EduInfo 2 303 views0

Coraz modniejszy staje się trend naturalnej pielęgnacji naszego ciała. Szczególne zainteresowanie wzbudza naturalna pielęgnacja włosów. Co zrobić, żeby nasze włosy pięknie wyglądały i to przy wykorzystaniu naturalnych składników? Zapraszam do lektury.

Olejki do włosów

We wszystkich bollywoodzkich filmach zachwycamy się pięknymi hinduskimi aktorkami, które mają cudowne błyszczące ciemne włosy.  Każdy myśli no tak, geny. Nic bardziej mylnego. Hinduski od wieków stawiają na naturalną pielęgnację przede wszystkim olejkami do włosów. To dzięki nim uzyskują zdrowe i błyszczące się włosy.

Jakie olejki można stosować na włosy?

Można kupić gotowe mieszanki olejów, ale mogą to być także składniki z naszej kuchni – oliwa z oliwek lub olej kokosowy. Olejki najlepiej jest nakładać przed myciem włosów, może to być na noc, gdzie rano umyjemy głowę lub kilka godzin przed myciem głowy. Można także zmoczyć włosy przed nałożeniem olejku, może to dać jeszcze lepsze efekty. Regularne olejowanie włosów na przykład przy co drugim myciu włosów, znacząco poprawi kondycję ich włosów, a przede wszystkim wygląd – nabiorą pięknego blasku i znacząco lepiej będą się układać.

Naturalne składniki

Warto przy pielęgnacji włosów zwrócić uwagę na kosmetyki w których składzie są naturalne składniki. Mogą to być właśnie oleje, ale także ekstrakty z roślin na przykład kwiatów lub zbóż, ale także  miód i mleczko pszczele.

Jeśli sami nie chcemy szukać i tworzyć naturalnych kosmetyków do włosów, bo uważamy, że nie mamy wystarczającej wiedzy na ten temat, to poszukajmy już gotowych mieszanek w sklepach. Możemy zwrócić uwagę na taki kosmetyk jak maska do włosów, która zawiera dużo składników odżywczych, dobrze więc gdy większość z nich jest pochodzenia naturalnego.

Poszukajmy również szamponu, który ma w swoim składzie olejki lub ekstrakty roślinne, na pewno takie kosmetyki będą lepiej tolerowane przez nasz organizm niż sztuczne składniki.

Sama natura w naturalnej pielęgnacji włosów? Pamiętajmy o olejkach do włosów! Jeśli nie chcemy sami eksperymentować, kupmy już gotowe naturalne produkty, najlepiej jeśli będzie to maska do włosów i szampon!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>