Nowości

Nauka jazdy na nartach – od czego zacząć?

O nauce jazdy na nartach zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że jest to łatwa do opanowania umiejętność. Inni z kolei mówią, że podstaw łatwo się nauczyć, gorzej jest z płynnością jeżdżenia. Cóż, na pewno nie jest to sport dla każdego. Warto jednak spróbować i dać szansę białemu szaleństwu i załapać bakcyla narciarskiego. Na początek kilka porad, jak przygotować się do nauki jazdy na nartach.

Przed rozpoczęciem nauki jazdy na nartach

Przed naszym pierwszym wyjazdem na narty, z pewnością musimy skompletować wyposażenie. W jego skład wchodzą narty, buty, kijki. Oczywiście ubiór też jest ważny – kombinezon, gogle oraz rękawice powinny być przeznaczone dla narciarzy. Przydatne będą również czapki, szaliki i ciepłe swetry.

Jak widać, już przed pierwszym wyjazdem na narty, jest sporo wydatków. Bezpiecznym może okazać się wypożyczenie tych sprzętów z wypożyczalni lub od znajomych. Jeśli jednak nie polubimy jazd na nartach, to przynajmniej nie stracimy majątku na zakupie sprzętu.

Przeczytaj także: Podstawowe techniki jazdy na nartach

Po drugie – wybór miejsca, gdzie będzie miało miejsce nasze pierwsze zetknięcie z nartami. Przejrzyjmy dostępne ośrodki pod kątem początkujących narciarzy – jaka jest trudność tras, czy jest tzw. ośla łączka, na której można spokojnie trenować.

Przydatny może okazać się wykwalifikowany instruktor nauki jazdy na nartach. Choć z pewnością jedziemy w towarzystwie, w którym są osoby jeżdżące na nartach i oferujące swoją pomoc, to nauka z instruktorem może nam przynieść więcej korzyści. Po pierwsze, nie każdy znajomy umie dobrze przekazać swoją wiedzę.

Po drugie, instruktor już od początku pozwoli nam wyeliminować błędy przy zjeżdżaniu a także pomóc oswoić się z nartami. Nie powinniśmy się nastawiać, że pierwsze zjazdy będą bezwypadkowe. Potknięcia i wywrotki zdarzają się nawet najlepszym narciarzom, dlatego warto sobie dać nieco więcej czasu na naukę płynnej jazdy na nartach.

Przeczytaj także:  Jaka powinna być przyłbica spawalnicza – sprawdź, zanim kupisz
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane