Miejsca Podróże

Sylwester w górach

Warto spędzić sylwestra w wyjątkowy sposób oraz w gronie przyjaciół. Niektórzy wolą spędzić go z najbliższymi w domu, inni lubią pójść na zorganizowaną zabawę taneczną, z kolei dla pozostałych osób jest to doskonała okazja do kilkudniowego wyjazdu. Z racji tego, że Sylwester przypada na środek zimy, wiele osób chce spędzić go w górach.

Dlaczego warto?

Sylwester w górach jest okazją do spędzenia tego wieczoru w pięknej okolicy. W czasie tego wyjazdu można również poszusować na nartach lub oddać się innym, zimowym rozrywkom. Osoby, które chciałyby w ten sposób spędzić koniec roku, powinny pomyśleć o tym już kilka miesięcy przed 31 grudnia. Niestety, miejsca na tą okazję rozchodzą się bardzo szybko. Oprócz szybkiej rezerwacji, powinniśmy pomyśleć także, jaki typ imprezy nas by interesował.

Co wybrać?

Niektóre hotele organizują imprezę sylwestrową, jeśli więc zależy nam na takiej zabawie, to powinniśmy poszukać tego typu ofert. Wybierając się dużą grupą, możemy urządzić zabawę sylwestrową we własnym gronie. Wtedy powinniśmy sprawdzić, czy w wybranym przez nas miejscu noclegowym jest np. wspólna sala, w której możemy potańczyć lub posiedzieć w miłym towarzystwie.

Na sportowo

Osoby, które wybierają sylwestra w sportowym stylu, powinny sprawdzić dostępność wyciągów narciarskich w te dni. Dzień 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym, więc niektóre wyciągi lub wypożyczalnie sprzętu mogą być zamknięte.

Jak dojechać?

Organizacja sylwestra w górach obejmuje również dojazd, który może być problematyczny w te dni. Jeśli wybieramy komunikację zbiorową (autobus, pociąg, samolot), to być może trzeba będzie wykupić wcześniej bilet. Niektóre miejscowości górskie, nawet turystyczne, w dni sylwestrowo noworoczne mogą być słabiej skomunikowane. Warto więc sprawdzić możliwe dojazdy i odjazdy w te dni.

Przeczytaj także:  Jak dojechać na wrocławskie lotnisko?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak