Porządek na dysku – od czego zacząć?

przez EduInfo 7 321 views0

Komputer w ówczesnych czasach jest narzędziem, bez którego trudno jest żyć. Zarówno w pracy, jak również na co dzień w domach. Jakie programy lub grupy programów są konieczne do wykonywania generalnych porządków na komputerze?

Porządek na komputerze pozwala nam na posegregowanie mniej ważnych i bardziej istotnych zbiorów danych znajdujących się na urządzeniu elektronicznym.

Defragmentacja i partycjonowanie

Programów komputerowych na rynku jest mnóstwo, niektóre są dostępne za darmo, inne kosztują grosze. Jednakże wiele komputerów z gotowymi systemami w swoim zakresie posiadają programy, które pomagają przy porządkowaniu zawartości komputera.

Tego rodzaju podstawowe narzędzia systemowe np. narzędzia do defragmentacji dysku, można wykorzystać w celu złączenia fragmentów plików w całość, dzięki czemu będą znajdować się na dysku fizycznie w jednym miejscu zamiast w kilku. Przyspiesza to pracę komputera i zmniejsza tempo zużycia dysku.

Inne z kolei systemy są wyposażone w programy do partycjonowania. Są to narzędzia wykorzystywane w celu podzielania woluminu np. na partycję z filmami, partycję z systemem, partycję ze zdjęciami i muzyką, partycję z dokumentami. Tego rodzaju oddzielenie od siebie plików i całej zawartości komputera jest bardzo wygodne, co więcej jest to sposób na zabezpieczenie plików przed utratą ważnych danych w sytuacji awarii systemu lub ataku hackerskiego.

Więcej informacji znajdziecie w filmiku:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>