Technologia

Porządek na dysku – od czego zacząć?

Komputer w ówczesnych czasach jest narzędziem, bez którego trudno jest żyć. Zarówno w pracy, jak również na co dzień w domach. Jakie programy lub grupy programów są konieczne do wykonywania generalnych porządków na komputerze?

Porządek na komputerze pozwala nam na posegregowanie mniej ważnych i bardziej istotnych zbiorów danych znajdujących się na urządzeniu elektronicznym.

Defragmentacja i partycjonowanie

Programów komputerowych na rynku jest mnóstwo, niektóre są dostępne za darmo, inne kosztują grosze. Jednakże wiele komputerów z gotowymi systemami w swoim zakresie posiadają programy, które pomagają przy porządkowaniu zawartości komputera.

Tego rodzaju podstawowe narzędzia systemowe np. narzędzia do defragmentacji dysku, można wykorzystać w celu złączenia fragmentów plików w całość, dzięki czemu będą znajdować się na dysku fizycznie w jednym miejscu zamiast w kilku. Przyspiesza to pracę komputera i zmniejsza tempo zużycia dysku.

Inne z kolei systemy są wyposażone w programy do partycjonowania. Są to narzędzia wykorzystywane w celu podzielania woluminu np. na partycję z filmami, partycję z systemem, partycję ze zdjęciami i muzyką, partycję z dokumentami. Tego rodzaju oddzielenie od siebie plików i całej zawartości komputera jest bardzo wygodne, co więcej jest to sposób na zabezpieczenie plików przed utratą ważnych danych w sytuacji awarii systemu lub ataku hackerskiego.

Więcej informacji znajdziecie w filmiku:

Przeczytaj także:  Telefon na kartę czy na abonament? Wypróbuj model subskrypcyjny
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Technologia

5 aplikacji, które musisz mieć w swoim telefonie!

Smartfony prawie całkowicie wyparły z codziennego użytku notatniki i kalendarze. Dla większości osób to pierwsza rzecz po którą sięgają po
Technologia

Czy jesteś uzależniony od Facebooka?

Uzależnienie od Facebooka staje się coraz większym problemem wśród młodych ludzi. Najczęściej objawia się nieustającym sprawdzaniem wiadomości na portalu społecznościowym,