Jak przygotować się do podróży do obcego kraju? Część I

przez EduInfo 1 228 views0

Chciałbyś podróżować po świecie? Wolisz wakacje z góry zaplanowane czy liczysz na łut szczęścia i lubisz spontaniczne wyjazdy? Co z nauką języka? Masz zamiar poznać podstawowe zwroty z wybranego języka obcego, aby porozumieć się z mieszkańcami danego kraju? Czy może język wcale nie jest potrzebny? Zobacz jak przygotować się do podróży w nieznane.

Poznaj zwyczaje lokalnych mieszkańców

Jeśli planujesz odwiedzić jakiś kraj to przede wszystkim co nieco o nim poczytaj. Pamiętaj, aby zapoznać się z zasadami kultury w danym kraju. Znasz zapewne powiedzenie, że „co kraj to obyczaj”. Tak więc, w innym kraju pomachanie do kogoś na przywitanie może być obrazą, a kiwnięcie głową zaprzeczeniem. Warto poznać kulturę nie tylko po to, aby z kimś się porozumieć nawet na migi, ale też, żeby kogoś nie urazić.

Kiedy zamierzasz odwiedzić miejsce kultu mieszkańców wybranego kraju, sprawdź jak zachować się w poszczególnych świątyniach. Do niektórych budynków sakralnych może być zakaz wchodzenia w butach, w krótkich spodenkach czy bez nakrycia głowy. Nie musisz się wgłębiać w całą historię wybranego miejsca, ale warto poznać kilka faktów, które przydadzą się w podróży.

jak podrozowac

Dostosuj się do życia tubylców

Zainteresuj się również jaka pogoda panuje na miejscu. Mimo iż, jakiś kraj może wydawać nam się upalny, to mogą się w nim zdarzyć również chłodne, a nawet zimne dni. Sprawdź pogodę zarówno na dzień jak i na noc. Okazać się może, że w dzień będzie gorąco, a w nocy skrajnie chłodno. Sprawdź również jak spakować się na taki wyjazd i co koniecznie ze sobą zabrać. Taka wiedza jest przydatna, szczególnie jeśli zamierzasz zobaczyć również dany kraj nocą lub brać udział w miejscowych imprezach.19

Wybierając się do obcego kraju postaraj się naśladować codzienne życie tubylców. Przyjrzyj się ich zachowaniu, gdzie spędzają czas oraz w jaki sposób spożywają obiady. Spróbuj czegoś nowego i nie narzucaj im swojego stylu życia. Nie denerwuj się jeśli coś odbywa się inaczej niż w Twoim kraju. W niektórych miejscach np. bardzo długo czeka się na posiłek. Jeśli należysz do ludzi niecierpliwych i nie lubisz niespodzianek, zorientuj się wcześniej we wszystkich szczegółach lub sporządź notatki. Będzie to bardziej czasochłonne, ale dzięki temu unikniesz rozczarowań.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>