Zrób sobie krem – czyli jak osiągnąć efekty kremu za 300zł wydając tylko 50zł

przez EduInfo 5 656 views0

Dziś w drogeriach i sklepach z kosmetykami nie brak prawdziwej różnorodności produktów, które będą pasowały do potrzeb każdej skóry. Niestety, wiele z nich jest nie tylko kosztownych, ale i działających jedynie pozornie. Należy bowiem mieć na uwadze, że szybki efekt zazwyczaj zawdzięczamy chemii.

W wielu przypadkach kosmetyki dostępne w sklepach i drogeriach bazują przede wszystkim na silikonach czy innych substancjach chemicznych, które na dłuższą metę nie są dobre dla naszej skóry. Z tego powodu warto zadbać o to, aby krem nie tylko pomagał w okresie stosowania, ale i nie szkodził na dłużej – najlepiej samodzielnie go przygotowując.

Skąd wziąć składniki?

W sklepach z naturalnymi składnikami do kosmetyków nie brak szerokiego wyboru rozmaitych substancji, poczynając od ekologicznych glinek, a kończąc na olejach bazowych czy olejkach eterycznych. Wszystkie trzeba oczywiście wybierać rozsądnie, biorąc pod uwagę działanie i możliwość pojawienia się reakcji alergicznych. Bez problemu w sklepach internetowych znajdziemy również specjalne opakowania na kremy, dozowniki do rozmaitych past i szamponów czy nawet buteleczki na spray. Wszystko to dostępne w jednym miejscu.

Dlaczego naturalne jest lepsze?

Jest kilka powodów, dla których warto nauczyć się robienia własnych kosmetyków. Pierwszy z nich to oszczędność – przy kupieniu kilkunastu składników na przynajmniej kilkumiesięczny zapas wydamy mniej na jeden specyfik, niż gdybyśmy kupowali go w drogerii. Drugim powodem jest odpowiedni skład takiego kosmetyku – dodajemy do niego tylko to, co uważamy za niezbędne, dlatego też kosmetyki robione ręcznie nie mają tyle szkodliwej chemii, co te kupne. Ważne jest również to, że możemy stworzyć krem, którego na rynku po prostu nie ma. Wystarczy, że dobierzemy odpowiednie zioła i inne substancje aktywne, aby zyskać specyfik o bardzo konkretnym działaniu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>