Domowe maski do włosów

przez EduInfo 4 469 views0

Domowe maski do włosów są łatwe w przygotowaniu, nie wymagają zbyt skomplikowanych i drogich produktów, z jakich jesteśmy w stanie je przyrządzić samodzielnie, a dzięki nim możemy szybko zregenerować zniszczone, słabe i pozbawione blasku włosy. Proponujemy trzy bardzo proste maski do włosów, które pomogą osiągnąć upragniony cel pielęgnacyjny.

Maska regeneracyjna

– włosy suche i zniszczone

Do przygotowania pierwszej maseczki będzie potrzebne: żółtko i oliwa z oliwek. Oba składniki mieszamy ze sobą do czasu, aż się połączą, tworząc swoistą masę. W trakcie przyrządzania maski w miseczce, możemy ją postawić na garnku z wrzącą wodą, dzięki temu lekko ją podgrzejemy, a komponenty dokładnie się ze sobą połączą. Następnie nakładamy maskę na zwilżone włosy i trzymamy około 20 minut, proces można przedłużyć w przypadku mocno zniszczonych włosów nawet do godziny. Dobrym rozwiązaniem na ten czas będzie okrycie głowy folią i ręcznikiem lub czepkiem fryzjerskim. Po upływie czasu zmywamy maskę i myjemy głowę szamponem. Maskę można stosować dwa razy w miesiącu.

Maska nabłyszczająca i nawilżająca

Do wykonania maseczki nabłyszczającej można wykorzystać naftę kosmetyczną, olej kokosowy lub olejek rycynowy. We wszystkich przypadkach włosy będą odżywione, wygładzone, nawilżone i lśniące. Wystarczy przetrzymać składniki na włosach przez 20 minut, po czym zmyć je szamponem. Oleiste produkty można również nieco urozmaicić, dodając do nich sok z cytryny i miód. Wówczas wykonaną maskę warto trzymać na włosach nieco dłużej – do godziny.

Maska odżywiająca

Do wykonania trzeciej maski będą potrzebne produkty takie jak: jajko i około 100 ml piwa. Oba składniki miksujemy ze sobą i nakładamy na zwilżone włosy. Maseczkę trzymamy na włosach około 15 minut, następnie spłukujemy ją i myjemy głowę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>