Dieta Zdrowie i uroda

Czy dieta może przyspieszyć rehabilitację?

Rehabilitacja potrafi zdziałać cuda. Ileż to razy już słyszeliśmy, że osoba, której lekarze postawili przykrą diagnozę niedowładu jednej z kończyn albo całkowitego zaprzestania chodzenia nagle, po pewnym czasie i po przebyciu odpowiedniej rehabilitacji zaczęła znowu chodzić podobnie jak zaczęła używać ręki, która była już „spisana na straty”?

Dieta a rehabilitacja

Bardzo dużo rozgrywa się w naszym świecie takich historii i są one w dużej mierze zasługą właśnie rehabilitacji. Jeśli jest ona przeprowadzana regularnie i w odpowiedni sposób, to może naprawdę czynić cuda. Ale jest jeszcze jeden aspekt, który pomaga te cuda zdziałać, a mianowicie odpowiednia dieta. Bez diety nawet najlepsza rehabilitacja nie będzie w stu procentach skuteczna.

Ćwiczenia + odpowiednie odżywianie

Żadna rehabilitacja nie pomoże mięśniom znowu poprawnie zadziałać, jeśli nie będą do nich docierały odpowiednie substancje odżywcze. Jeśli będziemy odżywiać się tylko bezwartościowymi produktami spożywczymi, w których jest niewielka ilość witamin, a raczej duża ilość konserwantów i popularnie nazywanej „chemii”, to fizjoterapia pójdzie na marne i cały nasz wysiłek, wysiłek fizjoterapeuty oraz nasze nadzieje legną w gruzach.

Mięśnie, żeby mogły odpowiednio pracować, muszą być odpowiednio odżywione. Organizm musi mieć siłę, żeby podjąć ten ciężki wysiłek i uruchomić poszczególne mięśnie. Jest to możliwe, ale tylko w połączeniu z odpowiednią dietą.

W przeciwnym razie marne nasze starania i nasze nadzieje na odzyskanie sprawności uszkodzonej części ciała.

Przeczytaj także:  Leczenie kanałowe - kiedy musisz je rozważyć i na czym polega?
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –