Czy dieta może przyspieszyć rehabilitację?

przez EduInfo 5 804 views0

Rehabilitacja potrafi zdziałać cuda. Ileż to razy już słyszeliśmy, że osoba, której lekarze postawili przykrą diagnozę niedowładu jednej z kończyn albo całkowitego zaprzestania chodzenia nagle, po pewnym czasie i po przebyciu odpowiedniej rehabilitacji zaczęła znowu chodzić podobnie jak zaczęła używać ręki, która była już „spisana na straty”?

Dieta a rehabilitacja

Bardzo dużo rozgrywa się w naszym świecie takich historii i są one w dużej mierze zasługą właśnie rehabilitacji. Jeśli jest ona przeprowadzana regularnie i w odpowiedni sposób, to może naprawdę czynić cuda. Ale jest jeszcze jeden aspekt, który pomaga te cuda zdziałać, a mianowicie odpowiednia dieta. Bez diety nawet najlepsza rehabilitacja nie będzie w stu procentach skuteczna.

Ćwiczenia + odpowiednie odżywianie

Żadna rehabilitacja nie pomoże mięśniom znowu poprawnie zadziałać, jeśli nie będą do nich docierały odpowiednie substancje odżywcze. Jeśli będziemy odżywiać się tylko bezwartościowymi produktami spożywczymi, w których jest niewielka ilość witamin, a raczej duża ilość konserwantów i popularnie nazywanej „chemii”, to fizjoterapia pójdzie na marne i cały nasz wysiłek, wysiłek fizjoterapeuty oraz nasze nadzieje legną w gruzach.

Mięśnie, żeby mogły odpowiednio pracować, muszą być odpowiednio odżywione. Organizm musi mieć siłę, żeby podjąć ten ciężki wysiłek i uruchomić poszczególne mięśnie. Jest to możliwe, ale tylko w połączeniu z odpowiednią dietą.

W przeciwnym razie marne nasze starania i nasze nadzieje na odzyskanie sprawności uszkodzonej części ciała.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>