Dieta Zdrowie i uroda

Dieta ABS- płaski w brzuch w 6 tygodni

dieta ABS - kiedy i jak zacząć

Maj i czerwiec to ostatni dzwonek dla osób, które przed wakacjami planują zrzucić parę kilogramów. W odchudzaniu nie ma ważniejszego czynnika niż dieta. Według kulturystów to właśnie ona w 60% decyduje o powodzeniu naszej akcji odchudzania. Nawet ciężkie codziennie treningi nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli nie połączymy ich z odpowiednim odżywianiem. Przeczytaj, na czym polega dieta ABS.

Płaski brzuch w 6 tygodni? Spróbuj diety ABS

ABS to dieta skonstruowana przez redaktora Mens Health. Jej twórca- Zinczenko twierdzi, że pomoże nam w ciągu 6 tygodni osiągnąć płaski brzuch, a więc niespełnione marzenie co drugiego Polaka. Głównym celem diety jest wprowadzenie równowagi energetycznej, która pozwoli nam rzeźbić tkankę mięśniową przy jednoczesnym spalaniu tłuszczu. 

Główne zasady diety- czyli co i kiedy spożywać!

Fundamentalną zasadą diety ABS jest spożywanie aż 6 posiłków w ciągu dnia. Nie oznacza to jednak, że cały dzień będziemy się objadać. Wręcz przeciwnie. Spożywane przez nas pokarmy o określonych godzinach powinny być niewielkie, aby nasz organizm mógł je na bieżąco spalać. Wprowadzenie takiego bilansu energetycznego bardzo pozytywnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej- zostało to niejednokrotnie udowodnione- na przykład przez Georgia State University.

Według diety opracowanej przez Zinczenko nie możemy dopuścić do sytuacji, w której zagładzamy organizm. Prowadzi to bowiem jedynie do napadów głodu. Ponadto najwięcej kalorii nasz organizm jest w stanie spalać w sytuacji, gdy żołądek nie jest do końca pusty. Kolejnym argumentem przemawiającym za dietą ABS jest fakt, iż zaburzenie wspomnianego bilansu energetycznego sprawia, że każda nadwyżka dostarczanych kalorii odkładana jest przez organizm w formie tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj także:  Ból podczas stosunku — jak sobie z nim poradzić?

Dieta ABS- jak i kiedy zacząć?

Nie ma problemu, abyś zaczął lub zaczęła stosować się do diety ABS już dziś. Każdy dzień jest bowiem kroczkiem do naszego celu jakim jest płaski brzuch. Przed rozpoczęciem warto pamiętać o tym, że pierwsze dni diety zawsze są najtrudniejsze i nawet małe ustępstwa mogą prowadzić do szybkiego powrotu do nawyków żywieniowych wypracowanych przez lata.

Twórca diety proponuje, aby w oparciu o tabelę kalorii i dostępne w sieci przepisy przygotować listę posiłków na cały tydzień, ponieważ brak pomysłu na to, co można zjeść, bardzo często prowadzi do ustępstw w diecie. Dużo uwagi Zinczenko poświęca koktajlom owocowym, które są jednocześnie zdrowymi przekąskami, jak również mogą zastąpić normalny posiłek. 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –