Przekąski w pracy – jak zdrowo wybrać?

przez EduInfo 6 698 views0

Każdy z nas spotyka się z dniami, podczas których, w pracy dłuży nam się czas, nie mamy siły i energii, aby dalej pracować zarówno, kiedy wykonujemy pracę fizyczną, jak i biurową. Najczęstszym sposobem na pobudzenie, jaki wykorzystujemy to wypicie mocnej kawy, jednak nie zawsze jest to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich.

Zmień posiłki w pracy i wybierz zdrowe przekąski 

Wiele lepszą formą na nabranie energii jest spożywanie odpowiednich posiłków, bogatych w odpowiednie składniki. Zastępując kanapki na sałatkę ze świeżych warzyw z grillowanym kurczakiem mamy gwarancję lepszego samopoczucia w pracy, jednak zmiana jednego posiłku może nie wystarczyć. W pracy, zwłaszcza, kiedy dłuży nam się czas i nie mamy energii powinniśmy sięgnąć po przykładowo batonik musli.

Sposób na energię na cały dzień

Batonik musli dostarczy nam wiele energii nawet na kilka dodatkowych godzin pracy. Przekąski, jakie mogą nam towarzyszyć to: migdały, rodzynki, czy płatki kukurydziane. Każda porcja bakalii, czy płatków to wielka porcja energii, która dodatkowo wspiera naszą koncentrację, dzięki czemu pracujemy efektywniej, wydajniej, a przede wszystkim szybciej mija nam czas.

Napary ziołowe

Zamiast kawy, alternatywną opcją jest sięgnięcie po herbatę ziołową na uspokojenie. Zioła posiadają wspaniałe właściwości uspokajające i kojące skołatane nerwy, co wpływa pozytywnie na naszą koncentrację, i pozwala na efektywniejsze wykonywanie naszych obowiązków. Jeżeli w pracy towarzyszy nam stres, to warto sięgnąć po napar z melisy, lawendy czy rumianku — opcji jest naprawdę wiele.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>