Europejskie stolice – jak zorganizować wyjazd na weekend

przez EduInfo 8 885 views0

podróż na weekend

Letnia pora sprzyja realizacji planów urlopowych, by odpocząć od obowiązków zawodowych i spędzić wyjątkowe chwile z rodziną i przyjaciółmi. Wakacyjne wyjazdy nie muszą się jednak kończyć w momencie wykorzystania wszystkich wolnych dni w pracy. Wystarczy dobra organizacja swojego czasu, by móc cieszyć się intensywnym weekendem pełnym atrakcji, nawet poza granicami naszego kraju.

48 godzin może nie pozwoli na dokładne poznanie miasta, jednak z pewnością zdążymy zobaczyć najważniejsze atrakcje, ciesząc się urokami wybranej stolicy. Ekonomicznym rozwiązaniem będzie samodzielna organizacja wyjazdu, a największym wydatkiem prawdopodobnie będą bilety lotnicze. Do najtańszych stolic w Europie zalicza się Wilno na Litwie, Tirana w Albanii, Bukareszt w Rumuni czy Skopje w Macedonii. Jednak najlepsze połączenia są do popularnego Rzymu, Paryża czy Londynu. Można również zdecydować się na najbliżej położone europejskie stolice jak Praga, Berlin lub Bratysława.

Przygotowania do wyjazdu na weekend

Najważniejsze jest znalezienie dogodnego transportu, na przykład biletów lotniczych w dobrej cenie, odszukanie rozkładu autokarów turystycznych lub połączeń pociągowych. Jeżeli decydujemy się na wyjazd do sąsiednich państw warto przeanalizować koszty paliwa i rozważyć dojazd autem na własną rękę. Bez wątpienia najszybszym połączeniem jest podróż samolotem, jednak warto pamiętać, że lotniska często bywają oddalone od miasta o kilkanaście kilometrów, na przykład port lotniczy Paris Beauvais leży aż 90km od centrum stolicy.

Następnym krokiem jest zarezerwowanie pokoju w hotelu lub pensjonacie. Nie warto zwlekać z tą decyzją, ponieważ w okresie letnim bardzo szybko znikają miejsca z najdogodniejszą lokalizacją.

wyjazd do stolicy europejskiej

Przygotuj plan wycieczki

Czas jest ograniczony, dlatego dobry plan zwiedzania to podstawa. Przed wyjazdem zbierz wszystkie informacje, w tym godziny otwarcia muzeów czy ceny wstępu do atrakcji turystycznych, nie pozwól by zaskoczyły cię takie drobiazgi na miejscu. Jest wiele portali internetowych oraz wątków poruszanych na forach, z których dowiesz się w jakiej restauracji dostępne są regionalne przysmaki oraz sprawdzone i polecane zestawy obiadowe.

Niezbędna może okazać się papierowa mapa stolicy, na której własnoręcznie możemy znaczyć punkty docelowe i zakreślić cały plan na weekend. Niewątpliwie taka dwudniowa wycieczka do nowego miasta będzie równie intensywna, co fascynująca.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>