Pielęgnacja Zdrowie i uroda

Jak dbać o długie włosy?

Jak dbac o długie włosy

Zapuścić długie włosy nie jest wcale trudno, jednak zapuścić długie i zdrowe włosy to już prawdziwe wyzwanie. Posiadaczki gęstych kosmyków sięgających do pasa muszą nauczyć się dbać o nie na każdym kroku, by nie dopuścić do ścierania się końcówek i plątania.

O ile zniszczone końce można po prostu ściąć, tak z przesuszeniem na całej długości ciężko jest walczyć. Trzeba bowiem wiedzieć, jaką pielęgnację zastosować. Niestety, sklepowe produkty bardzo często nie sprawdzają się zbyt dobrze lub ewentualnie tylko na krótki czas.

Z pewnością niejedna kobieta zauważyła, że po jednorazowym odstawieniu szamponu, który zawsze się sprawdzał, włosy są już w znacznie gorszym stanie. Dlaczego tak się dzieje? Szampony bardzo często posiadają silikony oraz substancje, które tworzą powłokę na włosach. Zapobiega ona utracie wody z włosa, ale też nie wpuszcza żadnych substancji odżywczych. Zmywając silikony, włosy pozostają suche i szorstkie – czyli widzimy ich pierwotny stan.

Jakich szamponów używać?

Niektóre szampony dla kobiet i mężczyzn zawierają substancje, które niszczą, wysuszają i obdzierają włosy z naturalnej ochronnej warstwy, jaką tworzy nasza skóra głowy. Podrażniają skalp, powodując łuszczycę, łysienie, swędzenie i wysypkę.

Sprawdź: Idealne oleje do pielęgnacji włosów z Maroko

Czego więc w szamponach unikać?

Przede wszystkim SLS oraz wszelkich jego pochodnych jak SCS, SLES, MLS itp. Warto też unikać ciężko zmywalnych silikonów i postawić na te utleniające się, szczególnie jeśli włosy są kręcone z natury. Warto wybierać naturalne i delikatne szampony, a od czasu do czasu myć włosy samą odżywką, jajkiem, mąką żytnią lub mydłem do włosów.

jak zapuścić włosy

Co niszczy włosy?

Włosy, szczególnie mokre, bardzo szybko się niszczą. Dlatego też, aby były piękne i gładkie, nie wolno czesać ich zaraz po umyciu.  W przypadku włosów kręconych, czeszemy je tylko i wyłączne na mokro, inaczej na głowie będzie stóg siana. Kolejnym błędem, który powoduje niszczenie włosów, jest nadmierne wycieranie i pocieranie ręcznikiem. Mokre kosmyki należy ścisnąć w bawełniany materiał bez poruszania po długości i tarcia o siebie.

Przeczytaj także:  Jak wybrać najlepszą szczoteczkę do zębów?

Przeczytaj także: Jak często należy podcinać końcówki?

Warto pamiętać o delikatnym traktowaniu włosów zarówno przy czesaniu jak i w przypadku wiązania ich w kucyka czy koczka. Ważne, aby kosmyki rozczesywać delikatnie, zaczynając od dołu. Dzięki temu, włosy nie będą pourywane i poniszczone na długości.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –