Egzotyczne wakacje – jak się przygotować?

przez EduInfo 3 741 views0

Większość z nas marzy o urlopie w jednym z egzotycznych miejsc. Czy będzie to wycieczka krajoznawcza, czy też wypoczynkowa, każda z nich wymaga pewnych przygotowań.

Co jest niezbędne?

Po pierwsze ważne są dokumenty przydatne w podróżowaniu czyli paszport oraz ewentualnie wiza. Pamiętajmy, by przed wycieczką sprawdzić ważność naszego paszportu. Wyrobienie wizy turystycznej będzie wymagało od nas wizyty w konsulacie danego państwa. Osoby, które wybierają się na egzotyczne wakacje zorganizowane przez biuro podróży, mogą być wyręczone przez nie w załatwianiu formalności wizowych.

Równie ważne są niezbędne szczepienia, szczególnie w przypadku odległych zakątków naszego świata. Niektóre z nich są obowiązkowe, inne dobrowolne. Warto jednak zaszczepić się na najpopularniejsze choroby, takie jak żółtaczka typu B czy malaria. Dzięki temu zwiększymy nasze bezpieczeństwo i będziemy mieć pewność, że nie wrócimy z wyjazdu z przykrą niespodzianką.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas egzotycznych wakacji powinniśmy mieć na uwadze ryzyko problemów ze strony naszego układu pokarmowego. Powodem jest odmienna flora bakteryjna lokalnego jedzenia i wody. Z tego też powodu niektórzy radzą, by nie pić czystej, przegotowanej wody. Inną poradą jest picie wysokoprocentowego alkoholu, który miałby zabijać zarazki. Choć w opinii niektórych metody te są skuteczne, to jednak zdać się na sprawdzone środki z apteki. Wybierając się w egzotyczne miejsca, warto zaopatrzyć się w leki przeciwko biegunce oraz te, które uzupełnią i wzbogacą naszą florę bakteryjną.

W trakcie egzotycznych wakacji nie obędziemy się również bez kieszonkowego. Jeśli zamierzamy korzystać z tamtejszych bankomatów, powinniśmy wcześniej sprawdzić, jaka jest ich dostępność i jakie zapłacimy koszty przewalutowania. Niektóre lokalne waluty mogą być również niedostępne w polskich kantorach, bezpieczniej więc będzie przygotować na taki wyjazd ogólnodostępną walutę światową np. dolara amerykańskiego czy euro. W takim przypadku możemy wymienić ją w miejscowym kantorze lub też płacić nią zamiast lokalnej waluty.

Jeżeli szukasz egzotycznych wakacji, przeczytaj także o wyspach Polinezji Francuskiej!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>