Podróże Porady

Egzotyczne wakacje – jak się przygotować?

Większość z nas marzy o urlopie w jednym z egzotycznych miejsc. Czy będzie to wycieczka krajoznawcza, czy też wypoczynkowa, każda z nich wymaga pewnych przygotowań.

Co jest niezbędne?

Po pierwsze ważne są dokumenty przydatne w podróżowaniu czyli paszport oraz ewentualnie wiza. Pamiętajmy, by przed wycieczką sprawdzić ważność naszego paszportu. Wyrobienie wizy turystycznej będzie wymagało od nas wizyty w konsulacie danego państwa. Osoby, które wybierają się na egzotyczne wakacje zorganizowane przez biuro podróży, mogą być wyręczone przez nie w załatwianiu formalności wizowych.

Równie ważne są niezbędne szczepienia, szczególnie w przypadku odległych zakątków naszego świata. Niektóre z nich są obowiązkowe, inne dobrowolne. Warto jednak zaszczepić się na najpopularniejsze choroby, takie jak żółtaczka typu B czy malaria. Dzięki temu zwiększymy nasze bezpieczeństwo i będziemy mieć pewność, że nie wrócimy z wyjazdu z przykrą niespodzianką.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas egzotycznych wakacji powinniśmy mieć na uwadze ryzyko problemów ze strony naszego układu pokarmowego. Powodem jest odmienna flora bakteryjna lokalnego jedzenia i wody. Z tego też powodu niektórzy radzą, by nie pić czystej, przegotowanej wody. Inną poradą jest picie wysokoprocentowego alkoholu, który miałby zabijać zarazki. Choć w opinii niektórych metody te są skuteczne, to jednak zdać się na sprawdzone środki z apteki. Wybierając się w egzotyczne miejsca, warto zaopatrzyć się w leki przeciwko biegunce oraz te, które uzupełnią i wzbogacą naszą florę bakteryjną.

W trakcie egzotycznych wakacji nie obędziemy się również bez kieszonkowego. Jeśli zamierzamy korzystać z tamtejszych bankomatów, powinniśmy wcześniej sprawdzić, jaka jest ich dostępność i jakie zapłacimy koszty przewalutowania. Niektóre lokalne waluty mogą być również niedostępne w polskich kantorach, bezpieczniej więc będzie przygotować na taki wyjazd ogólnodostępną walutę światową np. dolara amerykańskiego czy euro. W takim przypadku możemy wymienić ją w miejscowym kantorze lub też płacić nią zamiast lokalnej waluty.

Przeczytaj także:  Jak przygotować się do wyjazdu za granicę?

Jeżeli szukasz egzotycznych wakacji, przeczytaj także o wyspach Polinezji Francuskiej!

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak