Podróże Porady

Jak przygotować się do wyjazdu za granicę?

Wyjazd za granicę to z pewnością wymarzony urlop dla większości osób, aby jednak nie rozczarować się pobytem warto do takiej wycieczki porządnie się przygotować.

Od czego zaczynamy?

Przede wszystkim pierwszym krokiem jest trzeźwa ocena oferty, zwłaszcza tych z kategorii Last Minute. Być może wydają się one atrakcyjne cenowo, ale często po przeczytaniu umowy okazuje się, że nie jest już tak kolorowo.

Dlatego zawsze przed podpisaniem umowy przeczytaj wszystko na spokojnie, a nie zrozumiałe treści zaznacz i poproś o wyjaśnienie. Pamiętaj! Nie wstydź się zadawać pytań – jeśli nie zrobisz tego teraz możesz bardzo zdziwić się po wylądowaniu, kiedy Twój pokój będzie odbiegał od tego, co widziałeś w folderach.

Zawsze zachowuj kopię umowy w wersji papierowej i elektronicznej.

Poza tym:

– sprawdź opinie na popularnych serwisach podróżniczych o danym hotelu lub miejscowości

– nie opieraj swojej decyzji na bazie katalogów turystycznych

– zapoznaj się z ofertą All inclusive i zobacz za co dokładnie płacisz

– nie ufaj gwiazdkom, są one nadawane lokalnie i wcale nie muszą pokrywać się z Twoimi wyobrażeniami.

Ubezpiecz się

Po tym, jak już wybierzesz konkretną ofertę dowiedz się, co obejmuje Twoje ubezpieczenie i jaki rodzaj opieki otrzymujesz.

Warto pomyśleć o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego obowiązującej w większości państw europejskich, która zapewnia bezpłatną opiekę medyczną. Jeśli chorujesz przewlekle to w przypadku zawału biuro podróży może nie pokryć kosztów hospitalizacji, dlatego wybierając się na wakacje z osobami starszymi koniecznie trzeba sprawdzić ubezpieczenie turystyczne.

Bagaż

Dowiedz się, na jaki limit bagażu możesz sobie pozwolić. Pamiętaj też o oznaczeniu swojej walizki – najlepsza będzie przywieszka z numerem telefonu oraz imieniem i nazwiskiem. Sprawdzaj też, czy bagaż nie jest uszkodzony. W takim przypadku należy uzupełnić formularz nieprawidłowości bagażowej od razu po zauważeniu uszkodzenia, a potem złożyć reklamację.

Przeczytaj także:  Poznaj magię Polinezji Francuskiej - wyspy Gauguina

Praktyczne wskazówki

  • linie lotnicze w razie opóźnienia lotu mają obowiązek zapewnić Ci bezpłatne napoje i posiłki
  • zapisz na kartce numer telefonu rezydenta biura podróży oraz jego imię i nazwisko
  • warto mieć też zapisane w notatniku adres i numer polskiej ambasady w danym kraju

Przy planowaniu podróży trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą nie tylko samego pobytu, ale również podróży, bagażu oraz ubezpieczenia.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak